Test mundialowych butów piłkarskich [MH LAB]

Może nie zamieszkasz dzięki nim w pięknej rezydencji z jeszcze piękniejszą WAG u boku, ale gole godne stadionów świata masz szansę w nich zdobyć. Oto test trzech modeli butów klasy mundial.

buty piłkarskie, piłka nożna, mundial Shutterstock.com
Dawniej wystarczyły trampki i piłka. Dziś, jak jesteś już starszy, możesz pozwolić sobie na więcej luksusu.

Przywilej korzyści. Znana z boiska piłkarskiego zasada, która pozwala kontynuować drużynie grę, mimo faulu przeciwnika lub zagrania ręką. Sędzia nie przerywa akcji, bo to się po prostu bardziej opłaca pokrzywdzonym. Stoi jak byk w nazwie – drużyna odnosi większą korzyść. Decydując się na ten materiał, również zastosowaliśmy przywilej korzyści – dla Czytelnika. Bo życie to gra, a facet MH to nie bierny kibic, ale aktywny gość, który równie chętnie ogląda piłkę, co w nią kopie. A że to nie Copacabana, kopać w czymś wypada.

Dochodzi więc do indywidualnego rajdu na połowę przeciwnika po buty, na które trzeba wydać sporo grosza. Na drodze stają prawdziwi weterani takich pojedynków – producenci obuwia piłkarskiego. Nie wahają się grać ostro niczym najlepsi obrońcy i mają po swojej stronie całą machinę marketingową, w której sztaby fachowców rozpracowują przeciwnika i analizują jego zachowanie.

W tym starciu pierwsze nieczyste zagranie ze strony agresywnej linii defensywnej kończy się często zatrzymaniem rajdu i przejęciem gotówki, pardon, piłki. Dlatego tak ważna jest postawa sędziego. Na wyraźne polecenie Światowego Związku Męskich Zakupów Piłkarskich to starcie poprowadzi MH.

Rozjemcą głównym został niżej podpisany, a liniowymi pozostali redaktorzy. Na szczęście w MH obiektywizmu nigdy nie braknie, więc i ręka nie zadrży, gdy trzeba będzie użyć gwizdka. I technologii. Tak, nowoczesne z nas ciało arbitrażowe, więc wspomogliśmy się nagraniami wideo. Wejdź na naszą stronę internetową lub FB i zobacz materiały z gier testowych.

piłka nożna, buty piłkarskie

Puma 

Model: Future 2.1

Cena: Ok. 600 zł

Raport z testu

Bardzo dobrze dopasowują się do kształtu stopy i są wyposażone w charakterystyczny kaftan. Ogromny plus za technologię Netfi t, czyli system wiązania, który można dostosować do własnych upodobań i budowy stopy – zamiast klasycznych dziurek jest siatka, w którą możesz dowolnie wplatać sznurowadła (mały plusik za drugą parę w zestawie). Przyczepne: Future 2.1 na pięcie wyposażono w podłużne wypustki, zaś na przodzie buta zastosowano klasyczne korki. Cholewkę powleczono syntetyczną skórą. Kolejny wielki plus przyznaję za bardzo elastyczną podeszwę.

Ocena

 • Przyczepność 4/5
 • Kontrola piłki 4/5
 • Design 5/5
 • Cena 3/5

piłka nożna, buty piłkarskie

Adidas 

Model: Predator Tango 18.3 TF

Cena: Ok. 269 zł

Raport z testu

Jeśli do tej pory grałeś w lankach, rozważ przerzucenie się na turfy. Antypoślizgowe wypustki są tu krótsze i jest ich więcej, ale byłem w nich praktycznie przyspawany do murawy – niczym Arsene Wenger do stanowiska menedżera Arsenalu. Zastosowano tu modny ostatnio kaftan, co dodatkowo stabilizuje kostkę, a wytłaczana cholewka ma za zadanie pomóc Ci opanować futbolówkę, co też skutecznie czyni. Bardzo przyjemne odczucia z gry.

Ocena

 • Przyczepność 5/5
 • Kontrola piłki 3/5
 • Design 3/5
 • Cena 5/5

piłka nożna, buty piłkarskie

Nike

Model: Superfly 6 Elite FG

Cena: Od 900 zł do 1150 zł

Raport z testu

Proszę Państwa, co za lekkość! Można zapomnieć, że ma się buty na nogach, ale to tylko komplement. Charakterystyczną podeszwę rozdzielono na dwie części, a syntetyczną cholewkę wyposażono w technologię All Conditions Control, która ma ułatwić kontrolę nad piłką w każdych warunkach. A jak wrażenia? Uwielbiam dryblować, a w tych butach prowadzenie piłki było czystą przyjemnością. In minus zaliczam cenę – jeśli jesteś niedzielnym graczem, musisz zdecydować, czy chcesz kupić buty za – bagatela! – 1000 zł.

Ocena

 • Przyczepność 4/5
 • Kontrola piłki 5/5
 • Design 4/5
 • Cena 2/5

Przeczytaj też: Trenuj jak Cristiano Ronaldo

Buty a nawierzchnia

Halówki

Płaska podeszwa wykonana jest z kauczuku. Służy, uwaga, do gry w hali. Wyróżnia je wzmocniony czubek, gdyż w futsalu często kopie się „z czuba”.

Turfy

Dawniej stosowano je do gry na śniegu i na twardych nawierzchniach. Mają mnóstwo małych i krótkich wypustek. Bardzo uniwersalne.

Wkręty

Metalowe i długie, nomen omen, wkręty, które najlepiej sprawdzają się na podmokłych i grząskich boiskach. Starcie z nimi nie należy do przyjemnych doznań.

Lanki

Wyposażone w korki wbudowane w podeszwę. Idealnie sprawdzą się i na sztucznych, i na naturalnych boiskach trawiastych.

Zobacz również:
REKLAMA