[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.9

Tabata: w 6 tygodni do lepszej sprawności

Trening tabata to nie magiczny trik. To japoński trening interwałowy, którego podstawą są ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała. Umożliwia on poprawę sprawności aż o 28% w ciągu 6 tygodni. Brzmi zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe? Spróbuj, a gwarantujemy, że nie będziesz żałował.

facet robiący pompki fot. baranq, 2015, shutterstock.com
Twój plan treningowy

Wykonaj pierwsze ćwiczenie przez 20 sekund, a następnie przez 10 s odpocznij. Powtarzaj ten cykl przez 4 minuty. Odpocznij od 60 s do 90 s, a następnie zrób tak samo z pozostałymi dwoma ćwiczeniami.

Wykonuj ten program trzy dni w tygodniu; jeden dzień między sesjami zarezerwuj na regenerację.

REKLAMA

tabata fot. Rodale Images
1. Podciąganie

Chwyć drążek podchwytem nieco szerzej niż szerokość barków. Nogi zegnij w kolanach i skrzyżuj łydki. Wykorzystując siłę pleców i ramion, podciągnij się, aż Twoja broda znajdzie się nad drążkiem. Zatrzymaj na moment ruch, po czym powoli opuść się do pozycji startowej.

tabata fot. Rodale Images
2. Przysiady z rękoma za głową

Stań ze stopami rozstawionymi trochę szerzej niż barki. Ręce trzymaj za głową, łokcie rozstaw na boki. Nie pochylając się do przodu, zrób przysiad, aż uda będą równoległe do podłogi. Wróć do pozycji startowej, starając się mieć całe stopy oparte o podłoże.

Wersja dla twardzieli: staraj się podskoczyć tak wysoko, jak tylko dasz radę.

tabata fot. Rodale Images
3. Pompki

Zacznij od pozycji startowej do klasycznej pompki. Dłonie ustaw równolegle w linii barków, kładąc je pod nimi lub nieco szerzej. Napnij brzuch i trzymaj pośladki tak, by całe ciało tworzyło linię prostą.

Powoli zegnij ramiona, opuszczając klatkę piersiową praktycznie do podłoża (1-2 centymetry nad nim), a potem dynamicznie wróć do pozycji startowej.

MH 02/11

Komentarze

 (5)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij