[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.2

Ćwiczenia na klatkę piersiową: trening z taśmami

Potężny tors to mięśnie, o których marzą wszyscy faceci. Dlatego od "robienia klatki" zaczynają poniedziałkowe treningi i ustawiają się w długiej kolejce do sztangi i ławki. Bądź sprytniejszy i zbuduj ją na wyciągu i z taśmami. 

trening klatki, klatka piersiowa fot. Andreas Gradin 2015/shutterstock
Droga do celu

Budowanie imponujących rozmiarów klatki piersiowej nie jest łatwe i zajmuje sporo czasu. Wyciskanie sztangi i rozpiętki hantlami to chyba dwa najlepsze i najbardziej popularne ćwiczenia. Trzeba jednak pamiętać, że programy treningowe powinno się zmieniać co dwa miesiące. Mięśnie przyzwyczajają się do określonego ruchu i ciężaru, dlatego w którymś momencie coraz trudniej o postępy.

Złam więc rutynę treningu i przyspiesz proces budowania mistrzowskiej klatki piersiowej – standardowy zestaw ćwiczeń zastąp takimi, które spowodują aktywację tych aktonów mięśni, których nie wykorzystujesz w pełni podczas np. wyciskania sztangi. Wykorzystaj w treningu wyciąg, by zagwarantować mięśniom większy zakres i kontrolę ruchu. Oba ćwiczenia wykonuj w 3 superseriach. Zacznij od serii rozpiętek na wyciągu – zrób 10 powtórzeń, po czym odpocznij 60 sekund.

Następnie wykonaj maksymalną ilość powtórzeń pompek z taśmami. Odpocznij teraz 120 sekund. Powtórz taki cykl jeszcze 2 razy. Twój dodatkowy bonus: unikniesz kolejki do ławki ze sztangą, gdy spotkasz na siłowni mnóstwo facetów, którzy budując klatkę, chcą pozbyć się wyrzutów sumienia po „intensywnym” weekendzie. 

Na kolejnych slajdach znajdziesz szczegółowy opis ćwiczeń wraz ze zdjęciami.

 

REKLAMA

Ćwiczenia na klatkę fot. shutterstock.com
Rozpiętki na wyciągu

fot. Beth Bischoff

fot. Beth Bischoff

Ustaw ławkę na środku bramy wyciągu. Zamocuj dwa pojedyncze uchwyty do wyciągów dolnych. Chwyć je i połóż się na ławce. Ściągnij linki wyciągu nad klatkę lekko ugiętymi w łokciach rękoma. Powoli opuść ręce na boki. Wróć do pozycji startowej.

 

Ćwiczenia na klatkę fot. shutterstock.com
Pompki z taśmami

fot. Beth Bischoff

fot. Beth Bischoff

Zamocuj taśmy do drążka, tak by uchwyty znajdowały się kilkanaście centymetrów nad podłogą. Ustaw się w pozycji do pompki, chwytając rękoma uchwyty. Uginając ręce w łokciach, zrób pompkę. Wyprostuj ramiona i zacznij wszystko od nowa.

MH 08/2011 

 

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij