[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Sześciopak na plażę: ABS w 3 nowych ruchach

Zapomnij o klasycznych spięciach brzucha. O czym? No, właśnie. A teraz zrób te 3 ćwiczenia. 

plażowa sylwetka fot. Shutterstock
Standardowe brzuszki, których uczyłeś się w szkole, na szczęście dawno już odeszły do lamusa, a ich miejsce zastąpiło ćwiczenie bezpieczniejsze i dużo bardziej skuteczne – spięcia brzucha. Większość z nas wciąż nie może wyjść z podziwu dla tej nowości, całkowicie jakby zapominając, że są przecież także inne – co najmniej równie skuteczne – ćwiczenia.

Raz na jakiś czas zastąp tym błyskawicznym treningiem (całość, tj. trening plus rozgrzewka i rozciąganie, zajmie Ci nie więcej niż 25 minut) dotychczasowy zestaw na mięśnie brzucha, by dać im kolejne impulsy do wzrostu.

Przy okazji pokonasz też treningową nudę i mocniej skupisz się na mięśniach skośnych brzucha, raczej przez facetów lekceważonych. Aha, przy okazji zagwarantujesz sobie też mocniejszy cios i poprawisz koordynację ruchów.

Twój trening

Wykonuj podane ćwiczenia jedno po drugim bez przerw między nimi. Po zakończonym obwodzie odpocznij 30-60 sekund. Zrób jak najwięcej obwodów w 15 minut. Zanotuj rezultat  i podczas kolejnej sesji (nie zapominaj o regeneracji!) spróbuj go pobić.

REKLAMA

trening brzucha fot. Beth Bischoff
Zakroki z rzutem piłką lekarską

Stań prosto w lekkim rozkroku, piłkę lekarską (5-8 kg) trzymając przed sobą w ugiętych w łokciach rękach (1).

trening brzucha fot. Beth Bischoff
Zrób daleki zakrok prawą nogą i zrotuj delikatnie tułów, by załadować rzut (2). 

trening brzucha fot. Beth Bischoff
Następnie pchnij piłkę jak najmocniej o ustawiony pod ścianą materac (3). Złap piłkę, gdy ta się od niego odbije, i od razu powtórz ruch na drugą stronę. To dwa powtórzenia. Zrób ich 10. 

trening brzucha fot. Beth Bischoff
Twist ze sztangą

Zablokuj koniec gryfu w kącie albo o drabinkę. Stań prosto w lekkim na zdjęciu (1).

trening brzucha fot. Beth Bischoff
Angażując do pracy całe ciało, przenieś koniec gryfu za lewe biodro – dokonaj mocnego skrętu, dostawiając w końcowej fazie ruchu prawą stopę – jak w ciosie bokserskim – "dalszą" ręką (2).

trening brzucha fot. Beth Bischoff
Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym zrób to samo na drugą stronę (3). To jedno powtórzenie. Zrób 5. 

trening brzucha fot. Beth Bischoff
Wiosłowanie przy wyciągu rotacją

Zamocuj pojedynczy uchwyt do wyciągu dolnego. Stań lewym bokiem do niego i złap go prawą ręką. Sięgnij po uchwyt, rotując ciało jak na zdjęciu (1).

 

trening brzucha fot. Beth Bischoff
Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym wyprostuj się bokiem do wyciągu (2). Wróć do startu. W połowie serii (20 powt.) zamień strony. 

MH 07/2015

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij