Syzyfki [Najlepsze ćwiczenia, których nie robisz]

Nie wszystkie wysiłki mitycznego Syzyfa były bezowocne. Sprawdź, czego możesz się od niego nauczyć, gdy zechcesz mieć uda jak skały.

Syzyfki Men's Health

Niektórzy już samo przerzucanie żelastwa uważają za wysiłek bez sensu. Wielu nie przynosi to efektów, o jakich marzą. Wszyscy mogą się przekonać, że wbrew obiegowej opinii syzyfowe prace przynoszą jednak efekty. I to jakie! Ten mityczny władca miał, jak mawiają Hiszpanie, niezłe cojones i dopiero gdy podpadł Zeusowi, powinęła mu się noga. A właściwie to nie noga, bo wtaczanie kamienia na górę wymagało od niego megasilnych ud.

I podobny efekt mogą dać Ci syzyfki. Bo o ile przysiady ze sztangą mają swoją zasłużone miejsce na liście ćwiczeń budujących mocne nogi, o tyle mitem jest, że do tego wystarczą. Pokonywanie grawitacji w tym ćwiczeniu przyniesie efekty błyskawicznie,  a dodatkowa praca mięśni korpusu sprawi, że będziesz wyglądał jak młody bóg.

1. Ustaw się

Stań w lekkim rozkroku z piętami na 5-8-centymetrowym podwyższeniu – takim, które wytrzyma to ćwiczenie.

2. Odchyl się

Napinając uda i zginając nogi w kolanach, obniż pozycję, odchylając się jednocześnie do tyłu. Przypomnij sobie jak, Neo unikał pocisków  w „Matrixie”.

3. Utrzymaj

Kiedy poczujesz palenie w udach, powoli wróć do pozycji startowej, cały czas utrzymując proste plecy.  Możesz oprzeć się o coś ręką.

4. Powtórz

Wykonaj tyle powtórzeń, ile zdołasz, ale w dobrej technice. Jeśli idzie Ci za łatwo, weź, jak Syzyf, kamień w postaci talerza albo hantli.

Zobacz również:
REKLAMA