Swing kettlem z gumą oporową [Najlepsze ćwiczenia, których nie robisz]

Świetne ćwiczenie staje się doskonałe,  gdy podejdziesz do niego elastycznie.  Jak w Swingu Kettlebellem  z gumą oporową.

trening z kettlem shutterstock.com

Gdyby trzeba ograniczyć trening do jednego ćwiczenia, to swing kettlem znalazłby się na pewno w pierwszej trójce. Angażuje praktycznie całe ciało, z mocnym naciskiem na core i pośladki, wypala wręcz kalorie i wykuwa na nowo włókna mięśniowe. Czego chcieć więcej? Gumy oporowej. Zwiększa ona efektywność pracy pośladków, zmuszając je do większego wysiłku przy ruchu w górę, a core musi mocniej kontrolować ruch kettla w dół. To niedrogi sposób na mocniejszy trening z kettlem. Spróbuj miniobwodu: po 30 s podciągania i pompek swingu z gumą 60 s przerwy. Powtórz to 3-4 razy.

REKLAMA

Swing kettlebellMotor Presse Polska

1. Start

Owiń taśmę wokół uchwytu kettla, zostawiając wystarczająco miejsca na uchwyt. Jej końce zabezpiecz wokół stóp i stań w rozkroku.

2. W dół

Zegnij się w biodrach i opuść kettla między lekko zgięte nogi, wysuwając do tyłu pośladki. Pamiętaj: to jest swing, nie przysiad. Zacznij robić wymach do góry.

3. W górę

Płynnym ruchem  wyprostuj biodra  i poprowadź kettla do góry. W najwyższym punkcie upewnij się, że masz napięty core. Nie patrz na ciężarek: Twoja głowa i barki podążą za spojrzeniem, a to pogorszy technikę.

4. Znowu w dół

Naturalnym ruchem poprowadź kettla ponownie w dół, starając się kontrolować ten ruch (guma go przyspieszy). Zacznij od taśm z niewielkim oporem (możesz go regulować  długością taśmy).  I swinguj, swinguj...

REKLAMA