REKLAMA

Sullivan Stapleton: na Olimpie formy i kariery

Bohaterem się nie rodzisz, bohaterem się stajesz. Potwierdzają to losy Sullivana Stapletona, który zbudował sześciopak starożytnego herosa i wspiął się na zawodowy Olimp. Zbuduj mięśnie godne spartańskich wojowników i bądź zawsze w formie, by zwyciężać!

Sullivan Stapleton Jeff Lipsky
fot. Jeff Lipsky
4. Wyciskanie sztangi stojąc

REKLAMA

Stań w lekkim rozkroku. Sztangę trzymaj nachwytem na wysokości barków. Ugnij nogi w kolanach, zatrzymaj na sekundę ruch, po czym transferując moc z dołu do góry ciała, wyciśnij ciężar nad głowę, zatrzymaj ruch i wróć do startu.

Rodale Images
rys. Rodale Images

5. Mostek

Przyjmij pozycję do pompki, ciało opierając jednak nie na dłoniach, a na przedramionach. Napnij mocno mięśnie korpusu i pośladki, by zapobiec opadaniu bioder. Zatrzymaj ruch na tak długo, jak tylko dasz radę.

Rodale Images
rys. Rodale Images

Mięśnie rodem z Hollywood

Radzi Mark Twight – trener, który opiekował się obsadą filmu "300":

1. Śpij 10 godzin na dobę.

2. Jedz od 1,8 do 2 tys. kcal dziennie.

3. Trenuj tak długo i intensywnie, jak tylko możesz.

W Hollywood umieją liczyć. Dlatego liczą na siebie i na swoją ciężką pracę. Jeśli będziesz trzymał się powyższych trzech zasad Marka Twighta, zrzucisz nawet pół kilograma dziennie, jednocześnie budując mięśnie. Efekt jest piorunujący, o czym przekonał się jeden z aktorów "300", który po miesiącu treningów pojechał na lotnisko odebrać żonę. Choć byli już małżeństwem od jakiegoś czasu, to ona na pierwszy rzut oka w ogóle go nie rozpoznała!

Pamiętaj, że każdy z tych 3 elementów jest równie ważny. Dlatego, aby stać się prawdziwym, greckim wojownikiem, musisz zmienić cały system: sen, trening i żywienie. Co się tyczy 10 godzin – uważamy, że 7 w zupełności wystarczy. Kto wie jak jest z tymi Amerykanami? Może mają niewygodne łóżka, dlatego potrzebują trochę więcej czasu?

UWAGA! Ostry trening przy jednoczesnym ograniczeniu liczby spożywanych kcal w ciągu dnia jest możliwy, ale zalecamy go pod kontrolą lekarza. Inaczej zamiast wspaniałej sylwetki możesz dorobić się poważnej kontuzji. 

Seria pytań do Sullivana Stapletona

Motto: "Po prostu bądź sobą".

Bohater: "Moja matka – najtwardsza babka, jaką znam".

Przełomowa chwila: "Podróż do Stanów Zjednoczonych na Sundance Film Festival, gdzie nagrodzone zostało »Królestwo Zwierząt«".

Najlepszy patent zdrowotny: "Staram się ograniczać węglowodany i jeść więcej białka".

Ulubione ćwiczenia: "Wszystko, co odbywa się na dworze – jazda na rowerze, tenis".

Inspirująca postać fikcyjna: "Główni bohaterowie filmu »Nietykalni«. Przypominają mi, żeby widzieć dobro w każdym człowieku".

Strona internetowa godna polecenia: "Prawdopodobnie nie powinienem publicznie wymieniać żadnej z nich".

MH 04/2014

1 2 3
STRONA 3 z 3

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA