REKLAMA

Sullivan Stapleton: na Olimpie formy i kariery

Bohaterem się nie rodzisz, bohaterem się stajesz. Potwierdzają to losy Sullivana Stapletona, który zbudował sześciopak starożytnego herosa i wspiął się na zawodowy Olimp. Zbuduj mięśnie godne spartańskich wojowników i bądź zawsze w formie, by zwyciężać!

Sullivan Stapleton Jeff Lipsky
fot. Jeff Lipsky
Jednak jego trener stawia sprawę jasno i nawet na swojej stronie internetowej zaznacza: "Trening jest bolesny. Nie ma drogi na skróty". Nic dziwnego, że do Gym Jones nie można tak po prostu wejść. Siłownia jest zamknięta dla gości, a jego kadra sama decyduje, kogo przyjąć w poczet członków. Dostają się tylko najtwardsi. Olimpijczycy, wojownicy MMA, faceci, którzy są naprawdę gotowi walczyć o swoje cele.

REKLAMA

Dzięki nowemu treningowi 300 i Ty możesz dołączyć do ich grona. Bez wyjeżdżania z kraju, dzięki dużej dozie determinacji, ponieważ składamy w Twoje ręce tajny przepis na formę greckiego wojownika, który wymaga nie tylko przeczytania, ale i wdrożenia w życie. Tak jak zrobił to Stapleton. Zresztą aktor jest doskonałym przykładem siły woli, bo po wyczerpujących ćwiczeniach szedł jeszcze na 90 minut treningu walki na miecze. A wszystko to po całym dniu pracy na planie serialu "Kontra".

Jak dał radę uporać się z tym wszystkim? Siłą woli. Bo prawdziwi bohaterowie nie wymigują się innymi obowiązkami, tylko idą po swoje. "Ostatni sezon »Kontry« świetnie dokumentuje moją przemianę, bo kręciłem kolejne odcinki, przygotowując się do »300« – przyznaje Stapleton. – I pewnego dnia nagle zobaczyłem swój sześciopak: po prostu się pojawił. Sam byłem zdziwiony". 

Nowy trening 300

Budowanie filmowej muskulatury nie jest skomplikowane. Ale nie myl poziomu "skomplikowania" z poziomem "trudności". Stapleton zaczynał od 5-minutowej rozgrzewki, a potem robił jeszcze 500 metrów na ergometrze.

Twój plan

Wykonaj jak najwięcej powtórzeń ćwiczenia nr 1 w ciągu 60 sekund. Używaj 24-kilogramowego kettlebella (albo lżejszego, jeśli nie czujesz się na siłach). Odpocznij 60 sekund. Zrób jeszcze 3 serie, w każdej zmniejszając ciężar. Zastosuj ten sam schemat dla ćwiczeń nr 2 i 3. Wykonując ćwiczenie nr 4, 50-kilogramową sztangę (lub lżejszą) utrzymuj nad głową jak najdłużej – zrób tylko jedno powtórzenie. Ćwiczenie nr 5 to również pojedyncze powtórzenie.

1. Przysiad z kettlebellem

Złap oburącz kettlebell na wysokości klatki piersiowej i stań prosto w lekkim rozkroku. Wypchnij biodra w tył i zrób pełen przysiad (zejdź tak nisko, jak tylko dasz radę). Wróć do pozycji startowej.

Rodale Images
rys. Rodale Images

2. Wyciskanie kettli stojąc

Stań prosto, dwa kettle trzymając bezpośrednio przed barkami w ugiętych w łokciach rękach. Ugnij nogi w kolanach, po czym dynamicznym ruchem wyprostuj je i wyciśnij ciężar nad głowę. Wróć do startu.

Rodale Images
rys. Rodale Images

 

3. Swing kettlebellem

Złap oburącz kettlebell. Wypchnij biodra w tył, ugnij odrobinę kolana i pochyl się do przodu, by kettlebell znalazł się między Twoimi udami. Wyprostuj kolana i pchnij mocno biodrami wprzód, by wykonać swing.

Rodale Images
rys. Rodale Images
1 2 3
STRONA 2 z 3

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA