REKLAMA

Stretching: rozciągnij swoją siłę

Streczing może wydawać się zajęciem dla panienek, ale naprawdę przyspiesza budowanie mięśni. Rozciągaj się nawet dwa razy dziennie, a zbudujesz formę dotychczas nieosiągalną. 

rozciąganie, stretching fot. EpicStockMedia 2015/shutterstock
3A. Dwugłowy uda

rys. Mirosław Łuckoś

REKLAMA

rys. Mirosław Łuckoś

Stań prosto, stopy trzymając razem. Wyprostuj do końca nogi. Pochyl się do przodu i dotknij dłońmi palców u stóp – nie przejmuj się, jeśli na początku Ci się nie uda. W takim wypadku rozstaw trochę szerzej stopy. Zatrzymaj ruch na 30 sekund.

3B. Czworogłowy uda

rys. Mirosław Łuckoś

rys. Mirosław Łuckoś

Stań w pozycji wyprostowanej, nogi razem, ręce trzymaj wzdłuż tułowia. Ugnij jedną nogę i chwyć ją z tyłu za staw skokowy. Dociągnij piętę do pośladka. Wypchnij biodra w przód. p Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund.

4A. Klatka piersiowa i bark

rys. Mirosław Łuckoś

Stań wyprostowany obok stojaka lub framugi drzwi. Oprzyj o przeszkodę wyprostowaną rękę na wysokości barków i skręć tułów w przeciwną stronę. Zatrzymaj się na 30 sekund. Powtórz ćwiczenia na drugą rękę.

4B. Bark i triceps

rys. Mirosław Łuckoś

Stań w lekkim rozkroku. Unieś jedną wyprostowaną rękę przed siebie, na wysokość barków, i skierują ją w stronę przeciwległego barku. Drugą ręką złap ją na wysokości tricepsa i dociśnij do klatki. Po 30 s powtórz na drugą rekę. 

5A. Pachwiny

rys. Mirosław Łuckoś

rys. Mirosław Łuckoś

Siądź na macie lub podłodze i przyciągnij do siebie pięty, zginając kolana do klatki. Postaraj się złączyć ze sobą podeszwy butów. Rękoma złap się za duże paluchy. Kolana spróbuj zbliżyć do podłogi. Wytrzymaj tak 30 sekund.

5B. Dwugłowy uda i łydka

rys. Mirosław Łuckoś

rys. Mirosław Łuckoś

Stań prosto, nogi razem, ręce oprzyj na biodrach. Wykonaj wykrok lewą nogą, po czym sięgnij do niej dłońmi, rozciągając mocno tył uda i łydkę prawej nogi. Zatrzymaj się na 30 sekund. Powtórz na drugą nogę. 

6. Brzuch

rys. Mirosław Łuckoś

Połóż się przodem na macie, nogi wyprostowane, stopa oparta grzbietem o matę. Zegnij ręce i ułóż dłonie po obu stronach klatki piersiowej, tak by wierzchołki palców były skierowane w stronę nóg. Z tej pozycji wypchnij tułów do góry, nie odrywając bioder od podłoża. Wytrzymaj 30 sekund. 

MH 12/2012 

STRONA 2 z 2

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA