Stanie przy ścianie i aribike - wytrzymasz 12 minut?

Skończyła się zabawa, zaczęła się drabinka. Tyle że zamiast szczebli masz airbike'a i chodzenie na rękach przy ścianie. Wycisk gwarantowany!

stanie przy ścianie shutterstock.com

Trening

Ustaw minutnik na 12 minut. Zacznij od podejścia na rękach do stania przy ścianie. Po 1 powtórzeniu wskocz na airbike'a i spal 5 kcal. Na kolejnych szczebelkach dodawaj po jednym powtórzeniu i po 1 kcal. Cel? Pokonaj tyle szczebelków, ile zdołasz w ciągu tych 12 piekielnych minut.

1. Droga po ścianie

Zacznij od pozycji pompki, ale ze stopami opartymi o ścianę. Podchodź rękoma do ściany, jednocześnie wchodząc po niej nogami do góry. Gdy osiągniesz stójkę, możesz zacząć drogę w dół. Uważaj – ta droga może być trudniejsza niż w górę.

airbikeMotor Presse Polska

2. No to jazda

Po spacerze na rękach przy ścianie szybko wskocz na airbike'a. Postaraj się wycisnąć z tej maszyny 5 kcal w minimalnym czasie, pracując wszystkimi mięśniami ciała. To nie będzie przejażdżka; dawaj z siebie wszystko.

airbikeMotor Presse Polska

3. Trzymaj rytm

Zeskocz z maszyny i ruszaj ponownie do ściany. Z każdym kolejnym podejściem (i większą liczbą powtórzeń w serii) Twoje barki będą coraz bardziej zmęczone. Nie szarp więc tempa, bo nie chcesz przecież w pewnym momencie polecieć na... już wiesz, na co. Wyżywać się możesz za to na bike'u: tutaj bliskie spotkanie z ziemią raczej Ci nie grozi.

Zobacz również:
REKLAMA