Stanie na rękach z deski [Najlepsze ćwiczenia, których nie robisz]

Jeśli Twój trening mięśni korpusu trochę Cię już znudził, to wywróć go do góry nogami i wypróbuj stanie na rękach z deski przy ścianie.

stanie na rękach, trening, kalistenika shutterstock.com

Deska może być nużąca. Ale jeśli na jedną jej wersję tracisz minuty, to wiedz, że można ten czas wykorzystać lepiej. W tym rodzaju ćwiczeń liczy się bowiem nie czas, ale jakość i intensywność. Możesz np. spróbować wersji z nogami opartymi na ścianie, gdzie właściwie dosłownie stajesz twarzą w twarz z konsekwencjami słabego core’u. Pracuje on w tym ćwiczeniu dużo mocniej niż w standardowej wersji, a dołożenie do tego marszu na rękach do stania przy ścianie wzmacnia ramiona i barki. Zacznij od trzech „powtórzeń” z 90 sekundami przerwy między nimi.

trening, kalistenikaMen's Health

1. Deska

Zacznij od pozycji deski z całymi stopami opartymi o ścianę. Mocno napnij brzuch, ale oddychaj spokojnie. A przynajmniej spróbuj...

trening, kalistenikaMen's Health

2. Podejście

Wytrzymaj w desce 10 sekund, a potem podejdź rękoma pod ścianę, a nogami do góry, aż ciało będzie pod kątem 45 stopni do podłoża. Napnij korpus i pośladki.

trening, kalistenikaMen's Health

3. W górę

Policz do 10. Potem podejdź rękoma jeszcze bliżej, a nogami jeszcze wyżej, by stać na rękach przy ścianie. Oznaką dobrej techniki będzie to, że barkami będziesz lekko zasłaniać uszy.

4. W dół

Policzyłeś do 10? To zejdź w dół, zatrzymując się na każdy etapie po 10 s. Kiedy wrócisz do deski, będziesz miał jedno powtórzenie za sobą. Jeśli całość jest za trudna, dopieszczaj poszczególne etapy.

Zobacz również:
REKLAMA