Stanie na rękach - nauka w 4 krokach

Stanie na rękach nie jest proste, ale jeśli wiesz,  jak się za to zabrać, może zostać Twoim popisowym trikiem. Bonus: przy odrobinie  cierpliwości i zaangażowania wreszcie zobaczysz, jak świat widzą Australijczycy.

1. Unoszenie rąk i nóg w leżeniu

Na początku popracujesz nad silną postawą, której będziesz bardzo potrzebował, kiedy znajdziesz się do góry nogami. Połóż się na ziemi z ramionami wyciągniętymi w górę. Oderwij głowę, nogi i ręce od ziemi. Wytrzymaj tak przez dłuższą chwilę. Odcinek lędźwiowy kręgosłupa powinien być prosty, bez łuku. Wykonaj 10 powtórzeń.

2. Podtrzymanie ściany

Przyjmij pozycję jak na rysunku, opierając o ścianę tylko palce stóp i układając dłonie płasko na ziemi. Głowę schowaj między ramionami. Pozostań w tej pozycji i ćwicz oddychanie – na początku wyda Ci się to dziwne, ale się przyzwyczaisz. Wykonaj 6 powtórzeń po 20 sekund każde.

3. Kąt prosty

Poprzednia pozycja opanowana? Dobrze, teraz utwórz kąt prosty między nogami a resztą ciała, schodząc stopami w dół. Tym razem oprzyj całe stopy o ścianę. Wykonaj superserię złożoną z tego i poprzedniego ćwiczenia. Każde zrób po 6 x 10 sekund.

4. Unoszenie nóg

Jesteś już na ostatniej prostej, już prawie widać operę w Sydney. Zacznij od podtrzymania ściany przez 5 sekund, następnie przejdź do kąta prostego na kolejne 5 sekund. Z tej pozycji unieś jedną nogę. Jeśli czujesz się pewnie, spróbuj dołączyć drugą.

Zobacz również:
REKLAMA