Stanie na kettlach z siadu prostego [Najlepsze ćwiczenia, których nie robisz]

Co prawda dzięki stójce z siadu prostego na kettlu nie będziesz latać jak Iron Man, ale już siła i wygląd Kapitana Ameryki będą w Twoim zasięgu.

Shutterstock.com

Kettlebell nawet żółtodziobowi pomoże wypracować silną i szczupłą sylwetkę. Ale to w rękach bardziej doświadczonego wojownika działa niczym młot Thora na każdy słabszy mięsień, czyniąc go silnym jak stal; ponadto jest wręcz zabójczy dla tłuszczu. W staniu na rękach z siadu prostego na kettlebellu będą pracować Twoje tricepsy, barki i, szczególnie mocno, cały korpus.

Już siad prosty wymaga pracy całego ciała, a przejście do stania na rękach wydaje się zadaniem ponad możliwości zwykłego śmiertelnika. Jeśli nie możesz zrobić całego ćwiczenia, to ostatnią jego fazę zamień na pompki tricepsowe. A potem możesz śmiało aplikować do Marvela.

1. Łatwy

Początek Zacznij w pozycji siedzącej z rękoma na uchwytach  kettla. Zaciśnij chwyt i unieś się na rękach, blokując je w łokciach. Wyprostuj nogi przed sobą, tak  by były równoległe do podłoża.

2. Trochę trudniej

Napnij korpus i – angażując tricepsy – lekko zegnij łokcie, podciągnij kolana do klatki, a potem pochyl się do przodu, by łatwiej zachować rónowagę.

3. Powrót

Kiedy plecy będą równoległe do podłoża, zatrzymaj ruch i wróć do siadu prostego. Staraj się cały czas kontrolować ruch, a nie robić go wahadłowo, bo to zwiększa ryzyko wylądowania na twarzy.

4. Najtrudniej

Aby wykonać efektowny finał, z pozycji pochylonego do przodu tułowia zrób wykop nogami do góry. Najlepiej pierwsze próby wykonuj przy ścianie, by nauczyć się znajdować punkt, za którym nie ma już powrotu.

Ekspert MH: Michał Wojciechowski, trener personalny

„To bardzo trudne ćwiczenie, które w pełnej wersji wymaga wielu treningów. Mocno obciążone są barki, a przy prostych ramionach słabym ogniwem mogą być przyczepy bicepsów. Trenuj z głową”.

REKLAMA