[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Sport bez kontuzji - urazy biodra

Kontuzje bioder mogą wykluczyć Cię na długi czas z gry. Warto nauczyć się im zapobiegać. Oto cztery nieoczywiste przyczyny bólu stawu biodrowego. 

urazy bioder

Sks w gimnazjum

Intensywny trening w podstawówce, gimnazjum lub liceum, gdy organizm wciąż jeszcze się rozwija, może zmienić kształt kości biodrowych, co później, gdy już dorośniesz, skutkuje bólem. Badanie wykazało, że ludzie, którzy w dzieciństwie co najmniej trzy razy w tygodniu grali w kosza albo piłkę nożną, są bardziej narażeni na problemy ze stawami biodrowymi.

Twoja praca

Przeciętny facet spędza w fotelu około 8 godzin dziennnie. Tak długie siedzenie osłabia mięśnie i więzadła obręczy biodrowej. Żeby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia, jak najczęściej wstawaj z krzesła.

REKLAMA

Kilka kilogramów więcej

W przeładowanym aucie zawieszenie psuje się szybciej. Układ kostny to odpowiednik zawieszenia, a gdy na brzuchu dołożysz kilka-kilkanaście kilogramów, kłopoty ze stawami są niemal murowane.

ZOBACZ KONIECZNIE: Dlaczego warto trenować mięśnie głębokie?

Przesadzasz z treningiem

Dzisiaj ludzie doskonale zdają już sobie sprawę, że powinni być aktywni w wolnym czasie – mówi prof. Rafael Sierra, ortopeda z Mayo Clinic. Trening jest zdrowy, ale niektóre ćwiczenia (np. przysiady, wykroki i wskakiwanie na skrzynię) są bardzo obciążające dla stawów biodrowych. Nie przesadzaj więc z obciążeniami, pamiętaj o rozgrzewce i o czasie na regenerację.  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij