Spalanie tłuszczu ze skakanką [Treningowy finisher]

Ten trening ze skakanką daje Ci alternatywę: spalasz kalorie ostro albo długo. Wybierz swoją drogę.

skakanka, spalanie tłuszczu, trening shutterstock.com

Trening

Włącz stoper i wykonaj na skakance albo 150 podwójnych skoków (2 obroty przy jednym skoku), albo 300 pojedynczych. Zaczynasz jednak od 5 burpees i robisz je na początku każdej minuty. Trenujesz tyle czasu, ile potrzebujesz, aby wykonać zadaną liczbę powtórzeń.

skakanka, spalanie tłuszczu, trening Men's Health

1. Start na ziemi

Połóż skakankę na ziemi  i włącz stoper. Zacznij robić pierwszą serię burpees.  Zrób przysiad i połóż ręce na ziemi. Przeskokiem wyrzuć nogi do tyłu, tak by znaleźć się w podporze. Zrób pompkę, obniżając klatkę do ziemi, wyprostuj ramiona, podskocz nogami pod pośladki, a potem wyskocz w górę.  W czasie skoku ręce możesz mieć za głową albo unieść je do góry. Wyląduj i zrób w sumie 5 powtórzeń.

skakanka, spalanie tłuszczu, trening Men's Health

2. Lot nad linką

Od razu po ostatnim burpees weź w dłonie skakankę i bierz się do roboty. Stopy trzymaj razem, ląduj na palcach stóp. Nie blokuj nóg w kolanach, ale trzymaj je proste – unoszenie do góry kolan oznacza utratę dodatkowej energii. Dłonie trzymaj blisko tułowia, wykonując obroty skakanką  właściwie tylko nadgarstkami, co jest nie bez znaczenia także dla Twoich barków. Licz powtórzenia i zatrzymaj się na koniec minuty.

skakanka, spalanie tłuszczu, trening Men's Health

3. Powrót na ziemię

Kiedy minie minuta, rzuć skakankę na ziemię i wykonaj kolejną serię 5 burpees. Pamiętaj, ile skoków masz już za sobą. Potem wróć do ćwiczenia na skakance, kontynuując liczenie – i tak do momentu, w którym zrobisz 300 pojedynych przeskoków. Im szybciej zrobisz burpees, tym więcej czasu masz na skakankę. Ale jeśli stracisz na nie za dużo sił, zmęczenie nie pozwoli Ci płynnie skakać – musisz znaleźć złoty środek.

Zobacz również:
REKLAMA