Spalanie tłuszczu ze skakanką [Treningowy finisher]

Ten trening ze skakanką daje Ci alternatywę: spalasz kalorie ostro albo długo. Wybierz swoją drogę.

skakanka, spalanie tłuszczu, trening shutterstock.com

Trening

Włącz stoper i wykonaj na skakance albo 150 podwójnych skoków (2 obroty przy jednym skoku), albo 300 pojedynczych. Zaczynasz jednak od 5 burpees i robisz je na początku każdej minuty. Trenujesz tyle czasu, ile potrzebujesz, aby wykonać zadaną liczbę powtórzeń.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

skakanka, spalanie tłuszczu, trening Men's Health

1. Start na ziemi

Połóż skakankę na ziemi  i włącz stoper. Zacznij robić pierwszą serię burpees.  Zrób przysiad i połóż ręce na ziemi. Przeskokiem wyrzuć nogi do tyłu, tak by znaleźć się w podporze. Zrób pompkę, obniżając klatkę do ziemi, wyprostuj ramiona, podskocz nogami pod pośladki, a potem wyskocz w górę.  W czasie skoku ręce możesz mieć za głową albo unieść je do góry. Wyląduj i zrób w sumie 5 powtórzeń.

REKLAMA

REKLAMA

skakanka, spalanie tłuszczu, trening Men's Health

2. Lot nad linką

Od razu po ostatnim burpees weź w dłonie skakankę i bierz się do roboty. Stopy trzymaj razem, ląduj na palcach stóp. Nie blokuj nóg w kolanach, ale trzymaj je proste – unoszenie do góry kolan oznacza utratę dodatkowej energii. Dłonie trzymaj blisko tułowia, wykonując obroty skakanką  właściwie tylko nadgarstkami, co jest nie bez znaczenia także dla Twoich barków. Licz powtórzenia i zatrzymaj się na koniec minuty.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

skakanka, spalanie tłuszczu, trening Men's Health

3. Powrót na ziemię

Kiedy minie minuta, rzuć skakankę na ziemię i wykonaj kolejną serię 5 burpees. Pamiętaj, ile skoków masz już za sobą. Potem wróć do ćwiczenia na skakance, kontynuując liczenie – i tak do momentu, w którym zrobisz 300 pojedynych przeskoków. Im szybciej zrobisz burpees, tym więcej czasu masz na skakankę. Ale jeśli stracisz na nie za dużo sił, zmęczenie nie pozwoli Ci płynnie skakać – musisz znaleźć złoty środek.

REKLAMA
REKLAMA