Spalanie tłuszczu trzewnego i trening bicepsów: fitnessowe ciekawostki MH

Trening bicepsów shutterstock.com

Nie bądź słodziak

Ci, którzy z godną lepszej sprawy regularnością sięgają po słodzone napoje, muszą liczyć się z faktem, że ta przyjemność doprowadzi do odkładania się tzw. tłuszczu trzewnego – to ta podstępna forma niechcianej otoczki wokół narządów wewnętrznych. A stąd już prosta droga do cukrzycy oraz chorób serca. Twój mózg nie może funkcjonować bez solidnej dawki cukru? Zastąp go żeń-szeniem. Zawiera ginsenozydy – związki odpowiadające za lepszy obieg tlenu w organizmie. I zdrowo, i skutecznie.

Godzinka i spokój

60 minut – to minimalny czas spaceru, dzięki któremu możesz zniwelować negatywne skutki siedzenia przed komputerem 8 h dziennie. Pies z pewnością pomoże.

Pax Fitnessum

Boisz się, że masa mięśniowa pogorszy Twoją biegową życiówkę? Niepotrzebnie. Naukowcy odkryli, że już po dwóch miesiącach treningów siłowych oprócz klaty rośnie również wydolność tlenowa. Poprawisz więc nie tylko rekordy, ale i sylwetkę.

3 kroki do większego bicka


Wąski chwyt

Zmniejszając szerokość chwytu na drążku sprawiasz, że Twoje motyle odpoczywają, zrzucając większą część pracy na bicepsy – i o to właśnie chodzi. Jak? Złap drążek podchwytem, ustawiając dłonie blisko siebie. Podciągnij klatkę piersiową do drążka i opuść się do pozycji wyjściowej. To jedno powtórzenie. Wykonaj od 3 do 5 powtórzeń w serii. Odpoczynek między seriami powinien trwać 1-2 minuty.

Klasyka w ruch

Ten klasyczny ruch jest również świetny dla mięśni stabilizujących oraz dolnych partii pleców, ponieważ Twoje ciało musi naprężyć się, by skontrować ciężar sztangi. Jak? Chwyć sztangę podchwytem na szerokości barków. Podnieś ciężar do szyi, po czym kontrolowanym ruchem opuść z powrotem. To jedno powtórzenie. Dla siły i rozmiaru bicepsów najlepiej wykonywać do sześciu powtórzeń, dla wytrzymałości złap sam gryf i zrób 100 powtórzeń.

Mała rotacja

Rotacja hantli podczas tego ćwiczenia sprawia, że mięśnie muszą zmagać się z ciężarem pod zmiennym kątem, co jest dodatkowym impulsem do wzrostu. Jak? Trzymaj hantle przy bokach. Podnieś je do wysokości ramion, obracając nimi tak, by w końcowej fazie ruchu wnętrza dłoni skierować w stronę twarzy. Opuść ręce, dokładnie odwracając ruch. To jedno powtórzenie. Rób od dwóch do czterech powtórzeń w serii, wykorzystując spore obciążenia. 

REKLAMA