[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Spacer, czyli tylko krok do dobrej formy

Nie musisz wcale intensywnie trenować, by mieć przyzwoitą kondycję, zdrowe serce, mocne kości i długie życie. Wystarczy stawiać nogę przed nogą. Zobacz, jakie korzyści przynosi człowiekowi zwykły spacer. A potem sam zrób krok we właściwym kierunku.

Czy ktoś powiedział, że każdy krok w kierunku dobrej formy trzeba zrobić samotnie? (fot. Yuri Arcurs 2010/shutterstock.com)
1 minuta...
Krok do zdrowia

Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku. Ta do lepszego zdrowia również, chociaż przyda się też kilka następnych. Badania Finów, opublikowane w "Journal of the American Heart Association", wykazują, że jeśli tylko maszerujesz więcej niż minutę dziennie (w badaniach górną granicą było 29 minut), to zmniejszasz ryzyko udaru o 7% w porównaniu z tymi, którzy wszędzie ruszają się samochodem. Nie liczy się łączny czas marszów do lodówki.

10 minut...
Dobre ciśnienie

Energiczny, 10-minutowy marsz cztery razy dziennie wyraźnie zmniejsza ciśnienie i ryzyko pojawienia się chorób serca. Badania Indiana State Universisty wykazały, że pozytywny wpływ czterech 10-minutowych spacerów utrzymywał się w organizmie przez 11 godzin, to jest o 4 godziny dłużej w porównaniu z jednym 40-minutowym marszem.

REKLAMA

15 minut...
Kufel piwa bez wyrzutów sumienia

Przy tempie 140 kroków na minutę (albo prędkości większej niż 6 km/h) spalasz około 100 kcal co kwadrans. To prawie połowa z jednego kufla jasnego piwa. Możesz oczywiście liczyć stawiane kroki ze stoperem w ręku, ale w przybliżeniu to takie tempo, w którym maszerując, możesz rozmawiać, ale tylko pojedynczymi zdaniami.

20 minut...
Blokada nikotynowego głodu

20 minut marszu dziennie zmniejsza poziom stresu. Wynika to z badań opublikowanych w "The Annals of Behavioural Medicine". Taki spacer odrywa Twoje myśli od problemów, no i oczywiście powoduje wpuszczanie w Twój krwiobieg endorfin, które dają Ci uczucie zadowolenia. A jeśli dodatkowo właśnie rzucasz palenie, to taki marsz ułatwi Ci zapanowanie nad nikotynowym głodem.

35 minut...
Rozładowanie stresu

Są takie momenty (np. rozmowa z upierdliwym klientem), gdy czujesz, że za chwilę wybuchniesz. Wtedy otwórz zawór bezpieczeństwa na półgodzinnym marszu, choćby wokół bloku. A potem przez 5 minut po prostu odpoczywaj. Ruch pozwoli usunąć napięcie, a jak twierdzą naukowcy - to właśnie w czasie odpoczynku organizm zaczyna czuć działanie endorfin. Teraz możesz spokojnie wracać do pracy.

45 minut...
Lepsza odporność

Przechodzenie przeziębienia to częsta praktyka, ale możesz skrócić czas siąkania nosem, jeśli będziesz codziennie chodził przez 45 minut. Badania na Appalachian State University wykazują, że ci, którzy maszerowali przez godzinę lekcyjną, wychodzili z przeziębienia dwa raz szybciej niż osoby nieaktywne ruchowo.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 (7)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij