Najlepsze ćwiczenia, których nie robisz - scyzoryk z wyciskaniem

Nie ma sensu tracić czasu na ćwiczenia tylko na brzuch. Scyzoryk z wyciskaniem sprawi, że brzuch będzie jak brzytwa.

Scyzoryk z wyciskaniem fot. PHILIP HAYNES

Kiedy chcesz odsłonić sześciopak, łatwo wybrać do tego ćwiczenia, które znasz i które się już kiedyś sprawdziły. Ale klasyczne ćwiczenia nie dają Ci pełni korzyści, które możesz osiągnąć, tylko nieznacznie je modyfikując. Tradycyjne brzuszki wzmocnią jedynie mięśnie proste brzucha, a przecież core to nie tylko to, co masz na przodzie.

REKLAMA

Pozycja, w której siedzisz, opierając się jedynie na pośladkach, angażuje mięśnie skośne, pod warunkiem że będziesz trzymał tułów stabilnie i bez skrętów. Niestabilność sylwetki w czasie ćwiczenia sprawia, że mocno angażujesz w nim mięśnie głębokie. A do tego musisz jeszcze wycisnąć kettla, co nie tylko poszerzy Twoje bary, ale też zmusi core do większej pracy, by utrzymać pozycję V.

Co zyskasz?

  • ostry abs
  • zdrowy i silny core
  • szerokie bary
  • równowagę gimnastyka

Scyzoryk z wyciskaniem

1. Komfortowy początek

Usiądź pewnie na ziemi (nogi mogą być zgięte w kolanach) z kettlem trzymanym prawą ręką przy barku. Unieś lewą rękę na bok, by łatwiej utrzymać równowagę.

Scyzoryk z wyciskaniemfot. PHILIP HAYNES

2. V-man

Siedząc jedynie na pośladkach, odchyl tułów do tyłu, wyprostuj nogi i unieś je. Znajdź punkt, w którym będziesz w stanie utrzymać równowagę. To jest pozycja początkowa.

Scyzoryk z wyciskaniemfot. PHILIP HAYNES

3. Zamykanie

Trzymając ciężarek przy barku, napnij core i przy wdechu przyciągnij kolana do klatki piersiowej – bez kiwania się na boki. Robiąc wydech, wróć do pozycji startowej.

Scyzoryk z wyciskaniemfot. PHILIP HAYNES

4. Wyciskanie

Zakończ, powoli wyciskając kettla nad głową. Zatrzymaj go tam na moment, a potem powoli opuść. Zakończ serię, przełóż kettla do drugiej ręki, złap ponownie równowagę i powtórz.

Zobacz również:
REKLAMA