Rwanie + burpee + airbike [Finisher]

Dobrze, jeśli ciężki trening przynosi widoczne efekty.  Ale czasem dajesz z siebie wszystko, by sprawdzić,  co to „wszystko” naprawdę znaczy. Tak jak w tym naprawdę trudnym finisherze.   

finisher treningowy, trening siłowy Motor Presse Polska

Trening

Proste, choć zabójcze: 3 ćwiczenia w obwodzie, łącznie 5 obwodów, tak szybko, jak dasz radę. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Przy każdym ćwiczeniu pracujesz na cienkiej czerwonej linii, gdzie jesteś blisko porażki, lecz do niej nie doprowadzasz. Przez cały czas walczysz tylko o oddech. Jedna uwaga: jak sama nazwa wskazuje, nie robisz tego zestawu na początku – musisz wykonać przynajmniej rozgrzewkę.

finisher treningowy, trening siłowyMotor Presse Polska

1. Pompka z rwaniem

Zacznij od 5 powtórzeń tej diabelskiej pompki. Stań z hantlami w dłoniach, wypchnij biodra w tył, schyl się i oprzyj ciężarki o ziemię, następnie przeskokiem przenieś nogi do tyłu i zrób pompkę na hantlach. Wyprostuj ramiona, wróć przeskokiem nogami do przysiadu i wstań, wyrywając hantle nad głowę.

finisher treningowy, trening siłowyMotor Presse Polska

2. Burpee

Połóż hantle na ziemi, z boku stóp, obie po jednej stronie. Teraz robisz burpee – już bez hantli. Wykonaj przysiad, przeskok do pompki, powrót do przysiadu i wyskok, z tym że przeskakujesz obunóż nad hantlami. Przy kolejnym powtórzeniu skaczesz w drugą stronę, co zmusi Ciebie do wystarczająco dużego wysiłku. Zrób w sumie 10 powtórzeń.

finisher treningowy, trening siłowyMotor Presse Polska

3. Airbike

Po 10 burpees, łapiąc oddech, usiądź na AirBike’u. Twoim celem jest spalenie jak najszybciej 15 kcal.  Ten sprzęt jest wymagający, ale uczciwy: jeśli mocniej  się przykładasz, to szybciej spalasz kalorie, bo opór jest większy. Od razu zacznij pracować ramionami w pełnym zakresie ruchu i – kiedy już złapiesz swój rytm – pracuj, aż dojedziesz do końca. Potem nie padaj na ziemię, tylko przygotuj się na kolejne rundy. Odpoczniesz po ostatniej – piątej.

Zobacz również:
REKLAMA