REKLAMA

Reebok Run Crew – w grupie biega się raźniej

Reebok RUN CREW to społeczność biegowa przeznaczona dla wszystkich biegaczy. Nieważne, czy biegasz rekreacyjnie, by zadbać o kondycję, czy przygotowujesz się do maratonu – dołącz do grupy i trenuj z innymi. Dzięki treningom pod okiem wykwalifikowanych trenerów będziesz biegał szybciej, dalej i… lepiej.

Reebok Run Crew mat. prasowe Reebok

Treningi odbywają się regularnie, a ich podstawowym celem jest zbudowanie lub poprawa wytrzymałości i wydolności. „Czyli to, na czym najbardziej nam zależy” – zauważa Kamila, trenerka z Warszawy. Dodaje, że każdy trening bazuje na metodzie Aerobic Capacity. Podstawą tej metody są interwały, w których serie przeplatane są krótkimi przerwami.... Każda grupa jest inna, ale treningi opierają się na podobnych zasadach – trener przeprowadza profesjonalną rozgrzewkę, tłumaczy zasady treningu i omawia krok po kroku to, co za chwilę będzie się działo – czyli na przykład wyjaśnia, jak dobrać i regulować tempo biegu. „Jeśli chodzi o rady, to chętnie służymy pomocą również przy doborze sprzętu, jak i w innych sprawach „okołosportowych”. Oczywiście zarażamy też uśmiechem i dobrą energią” – dorzuca Kamila. „Wyróżnia nas również jakość, zaangażowanie i chęć budowania społeczności, która ma wspólną pasję” – stwierdza Patryk, trener z Tczewa.

Motywacja do treningu

Każdy z nas może mieć inną motywację, ale wszystkich członków Reebok Run Crew łączy jedno – pasja i zaangażowanie. Jak zgodnie potwierdzają trenerzy, najważniejsi są ludzie. „Wydaje mi się, że dla każdego trenera największą motywacją są postępy zawodników. To jest megakop do dalszej pracy. Widzimy, że to, co robimy, ma sens! Cieszymy się, kiedy po skończonym treningu pomimo zmęczenia ludzie przybijają nam piątki, uśmiechają się i mówią »dzięki za dziś, do zobaczenia za tydzień«. To naprawdę wspaniale widzieć, że ludzie z treningu na trening robią postępy i do tego zabierają na trening męża, żonę czy dzieciaki” – mówi Kamila, a Patryk wtrąca „Motywacją dla nas jest ich sukces, czyli. np. życiówka. To mnie napędza do działania, gdyż u nas w Tczewie jest sporo biegaczy amatorów, którzy biegają nie tylko dla zdrowia, ale i dla pokonywania swoich barier czasowych”.

Reebok Run Crewmat. prasowe Reebok

Bieganie razem jest lepsze

Oczywiście każdy trening to przede wszystkim ludzie – w różnym wieku, z różnymi celami do osiągnięcia. To właśnie oni tworzą te treningi. Trenerzy z różnych grup w Polsce podkreślają, że dzięki temu, że w grupie zbierają się osoby, które różnią się wszystkim, ale mają jedną pasję – bieganie, wszyscy świetnie się ze sobą dogadują. „Mamy na treningach osoby, które dopiero zaczynają biegać, ale i takie, które ścigają się na zawodach o jak najlepsze miejsca. Są też pasjonaci różnych sportów, którzy traktują bieganie jako dodatek. W grupie siła, a trening w towarzystwie mija szybciej. Dlatego jeśli ktoś jeszcze się zastanawia nad rozpoczęciem biegania, niech się dłużej nie waha – zapraszamy do najbliższej grupy! Z nami wszystko staje się łatwiejsze!!!” – zachęca Kamila.

Co daje członkostwo w Reebok Run Crew?

Poza oczywistymi korzyściami – poprawą kondycji, zwiększeniem wydolności, nauką technik biegania czy poradami ekspertów – ważne jest też poczucie wspólnoty. „Oprócz tego, że spotykamy się co tydzień i trenujemy w grupie, opowiadamy sobie, jak nam minął weekend i świetnie się bawimy, budujemy społeczność – swojego rodzaju rodzinę” wyjaśnia Kamila. Korzyścią dla trenerów jest to, że jest się częścią marki Reebok. „Dla mnie korzyścią jest to, że mogę rozwijać swoje umiejętności trenerskie, gdyż już teraz uczę się przekazywać wiedzę i doświadczenie” – podsumowuje Patryk.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zaglądajcie na stronę www.reebokruncrew.pl. Tam znajdziecie więcej szczegółów o grupach i… treningach!

Komentarze

 (5)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA