[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.4

Psychologia sportu: jak wygrywać?

Granica między zwycięzcą a przegranym jest często bardzo cienka. O tym, po której będziesz stronie, często decyduje nie przygotowanie fizyczne, ale mocna psychika. Oto sposoby na to, by zawsze być o krok przed rywalem. 

Wygrywanie w sporcie Trenuj zawsze na 110%. Przecież nie wiesz, jak trenują Twoi przeciwnicy, prawda?

1. Przyzwyczaj się do bólu

Przyzwyczajaj się do niego na treningu. Poznaj, co znaczy palenie mięśni albo płuc i plamy przed oczami. Ucz się reakcji Twojego ciała na największy wysiłek. W czasie zawodów będziesz przygotowany na wszystko.

2. Pozwól sobie na marzenia

Nie ma nic złego w marzeniach na jawie i wyobrażaniu sobie wygranych akcji. Wręcz przeciwnie. Taką wizualizacją przygotowujesz swój system połączeń nerwowo-mięśniowych do perfekcyjnego zagrania. Ale zamiast gestu zwycięstwa wyobrażaj sobie swoją szybkość, skoczność czy siłę - elementy czysto fizyczne najlepszej akcji.

REKLAMA

Gdy jesteś zmęczony, działaj instynktownie - zaufaj wypracowanym na treningach ścieżkom.

3. Nigdy nie mów "nie"

Twój umysł wizualizuje wszystkie elementy tego, co właśnie widzisz w wyobraźni. Więc kiedy będziesz sobie powtarzał np. "nie spinaj się", jest duża szansa, że właśnie zrobisz się sztywny jak na pierwszym obiedzie u teściów. Zamiast tego używaj pozytywnych zwrotów, w których nie będzie przeczenia, np. "rozluźnij się".

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Dlaczego mężczyźni rywalizują?

4. Działaj instynktownie

Nadmierne myślenie w czasie gry może przeszkadzać. Szczególnie kiedy jesteś już zmęczony, Twój umysł podpowiada Ci zagrania, które są "przekombinowane" i często nie wychodzą. Zamiast tego działaj instynktownie - zaufaj wypracowanym na treningach ścieżkom. Są wydeptane setkami powtórzeń, dlatego jest większa szansa na dotarcie nimi do zamierzonego celu.

5. Planuj każdy drobiazg

Warto wiedzieć, jak będzie wyglądała każda minuta przed startem. Niepotrzebne zdenerwowanie to również niepotrzebna strata energii, a Ty będziesz potrzebował każdego watta, by wygrać. Jeśli tylko masz taką możliwość, zobacz na kilka dni przed startem, jak wygląda pole walki. Łatwiej będzie Ci opracować zwycięską strategię.

Men's Health 10/2007

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij