Przysiad z kettlem [najlepsze ćwiczenia, których nie robisz]

Dołóż ognia do przysiadu z kettlem, by wykuć formę i sylwetkę, która będzie gotowa na każde wyzwanie tej jesieni.

Przysiad z kettlem FOT. PHILIP HAYNES

Zanim utopisz się w nadmorskich rybach z frytkami, wypada spalić trochę tłuszczu, aby cały czas dobrze wyglądać na plaży, co jest nudne, trudne i często powolne. Dlatego tego lata dajemy Ci ćwiczenie, które spali maksimum kalorii, a jednocześnie zapewni natychmiastową satysfakcję z napompowanych ramion, a to dzięki ich zginaniu i wyciskaniu. Taki ruch aktywuje mięśnie czworogłowe, pośladkowe, barki, bicepsy i tricepsy. To duża stymulacja masy mięśniowej, co naprawdę przyspiesza metabolizm. Jest też więcej korzyści z uginania ramion w przysiadzie. Zmusza Cię to do wydłużenia czasu spędzonego na dole przysiadu, czyli tam, gdzie prawdopodobnie będzie Ci najtrudniej. Choć nie dźwigaszdużych ciężarów, budujesz siłę, która przyda się do robienia masy po wakacjach. Zrób 3 zestawy po 15 powtórzeń na koniec treningu i jedź nad morze przygotowany do zdjęcia koszulki.

Nie zaczynaj z ciężkim kettlem. Przy trzymaniu za kulę trening jest cięższy niż przy trzymaniu za uchwyt. Z tego samego powodu dobrze jest wytrzeć mokre od potu ręce.

1. Przysiad z kettlem – niski początek

Zacznij w głębokim przysiadzie z rękami wyciągniętymi przed siebie, trzymając kettlebell na podłodze. Jeśli masz problem, by opuścić pośladki wystarczająco nisko, palce stóp skieruj na zewnątrz.

2. Przysiad z kettlem – bicki w ruch

W przysiadzie napnij core i skup się na podniesieniu ciężaru do klatki piersiowej, zginając ramiona. Potem zaangażuj pośladki, wciśnij pięty w ziemię i wstań, aż zablokujesz nogi w kolanach.

3. Przysiad z kettlem – ciężar nad głowę

Gdy kończysz wyprost, jednym płynnym ruchem, wyciśnij odważnik prosto nad głowę. Postaraj się, aby klatka nie unosiła się, a core był napięty – to zapobiegnie wyginaniu się pleców.

4. Przysiad z kettlem – napompuj triceps

Na koniec zegnij ramiona w łokciach i obniż kettlebell za głową, a następnie unieś go z powrotem. Opuść ciężar na klatkę piersiową i przejdź do głębokiego przysiadu. Pozostało Ci 14 powtórzeń.

REKLAMA