Przysiad pistol ze zmiana nogi [Najlepsze ćwiczenia, których nie robisz]

Wzmocnij korpus, łącząc dwa ćwiczenia na jednej nodze w jedno. Przysiad plus pistolet dadzą Ci brzuch twardy niczym kuloodporna kamizelka.

przysiad pistol, trening shutterstock.com

Znasz może gościa, który mówi, że trenuje tylko dla większej sprawności? Jeśli tak, to nam go pokaż, bo my takiego nie znamy. Rzeczą ludzką jest bowiem gonić nie tylko  za formą, ale też za wyglądem.  A już rzeczą godną superbohatera jest osiągnięcie obu tych celów w jednym, płynnym ćwiczeniu.

To, które widzisz poniżej, da Ci nie dwa, a trzy w jednym: stabilność, siłę i mobilność. Jeśli je opanujesz do perfekcji, będziesz miał dodatkowy arsenał do zasilenia swojego instagramowego konta. Pierwsza część, przysiad na jednej  nodze (z drugą za sobą),  wymaga od Ciebie pełnego zakresu ruchu, a pistolet zmusza mięśnie do pracy koncentrycznej. Tu pracuje każdy mięsień dolnej części ciała, dając siłę  superbohatera.

Przysiad pistolMen's Health

1. Start

Zacznij w pozycji stojącej. Lekko ugnij lewe kolano, by łatwiej było utrzymać równowagę, a prawą wyprostuj za sobą. Powoli obniż pozycję, zginając mocniej lewe kolano.

Przysiad pistolMen's Health

2. Zmiana

Kiedy prawe kolano dotknie podłogi, przechyl się do tyłu, przenosząc ciężar ciała na prawą stopę. Spokojnie:  to nie jest takie proste, jak Ci się wydaje.

Przysiad pistolMen's Health

3. Wyprost

Opierając się  na prawej nodze, wyprostuj przed sobą lewą, trzymając  piętę kilka centymetrów nad podłogą. Postaraj się teraz wstać bez kiwania całym ciałem na boki.

4. Powtórka

Gdy już wstaniesz, pochyl się lekko do przodu i przenieś prawą nogę do tyłu, tak by znaleźć się znowu  w pozycji początkowej. Powtórz wszystkie cztery kroki na drugą stronę.

REKLAMA