Poprawna rozgrzewka - 4 superćwiczenia

Niezależnie od tego, czy spalasz kalorie na bieżni, czy szykujesz się do bicia życiówki na 100 m, zrób te ćwiczenia przed trenigiem. Po nich Twoje mięśnie dostaną niezłego speeda.

trening, rozgrzewka shutterstock.com

1. Kolano do klatki + wykrok ze skrętem

2 serie po 6-8 powt. Na nogę

Rozluźnij pośladki i biodra, zmniejszając ból dolnego odcinka pleców. Podciągnij kolano do klatki, pomagając sobie rękoma (A), opuść i od razu przejdź do wykroku tą samą nogą, dotykając ziemi rękoma i kolanem tylnej nogi. Zrób skręt tułowia, unosząc jedną rękę (B). Powtórz na drugą stronę.

REKLAMA

rozgrzewka, trening siłowy

ROZGRZEWKA NA 100%: Aktywuj swoje mięśnie

2. Unoszenie kolana + jaskółka

2 serie po 6 powt. Na każdą nogę

Zbuduj siłę nóg powolnym ruchem ekscentrycznym. Stań na jednej nodze, unosząc kolano do kąta 90 stopni i rozkładając ramiona na boki (A). Pochyl się do przodu, prostując za sobą nogę, która jest w powietrzu (B). Wróć do pozycji z kolanem wysoko. Powtórz na drugą nogę.

rozgrzewka, trening siłowy

3. skok ze stania do przysiadu

2 serie po 8 powt.

Wzmacniaj tkanki miękkie wokół kolana i kostek, aby zmniejszyć ich obciążenia w czasie biegu. Stań w lekkim rozkroku z ramionami wyprostowanymi nad głową (A) przez dwie sekundy, a potem lekkim skokiem dynamicznie przejdź do przysiadu (B). Zakończ lądowanie wyciągnięciem ramion za biodrami.

rozgrzewka, trening siłowy

4. Przeskoki w półprzysiadzie

2 serie po 30 s

Generuj maksimum mocy, ucząc mięśnie nóg dynamicznej pracy na zmęczeniu. Zrób półprzysiad w lekkim rozkroku i przemieszczaj się w bok krótkim przeskokami obunóż (A). W tym samym czasie wykonuj pracę ramionami, tak jak przy sprincie (B). Dobre tempo masz utrzymać przez 30 sekund.

rozgrzewka, trening siłowy
Zobacz również:
W październiku zaliczyłem 33 treningi, poświęcając im łącznie 39 godzin. Spaliłem łącznie 27 367 kcal. Nie wiem, ile razy uderzyłem w treningową tarczę, worek czy sparingpartnera. Nie wiem też, ile ciosów przyjąłem, choć kilka z nich pamiętał będę długo. Niczego nie żałuję.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA