[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Popraw swój przysiad: 4 patenty na pochylenie tułowia

Maksymalne zaangażowanie mięśni, pełen zakres ruchu, doskonała mobilność i brak kontuzji. Tylko taki przysiad ze sztangą nas interesuje. Zniweluj pochylenie tułowia wzmacniając mięśnie asystujące tymi 4 ćwiczeniami.

przysiad ze sztangą fot. Kamil Majdański
Przyczyny:

  • słaba górna część grzbietu – rozwiązaniem jest przyciąganie taśmy do twarzy
  • słabe mięśnie prostowników stawu biodrowego – rób unoszenie bioder
  • słaba stabilizacja centralna – wykonuj deskę
  • brak retrakcji łopatek – prawidłowo łap sztangę, wzmacniaj górę pleców przez przyciąganie taśmy i pompki łopatkowe

REKLAMA

przysiad ze sztangą fot. Kamil Majdański
(1) Zamocuj taśmę na wysokości twarzy, złap ją oburącz. Przyciągnij do oczu, szeroko prowadząc łokcie.

2 x 10 powtórzeń 

przysiad ze sztangą fot. Kamil Majdański
(2) Połóż się, łopatki opierając na stepie. Nogi ugnij w kolanach i biodrach. Unieś wysoko biodra.

2 x 10 powtórzeń 

przysiad ze sztangą fot. Kamil Majdański
3) Przyjmij pozycję do pompki, opierając się na przedramionach. Napnij korpus i pośladki, by zapobiec opadaniu bioder.

2 x 60 sekund 

przysiad ze sztangą fot. Kamil Majdański
(4) Przyjmij pozycję do pompki. Zamiast wykonać pełny ruch, ogranicz się tylko do ściągnięcia łopatek. Wróć do startu, powtarzaj. 

3 x 15 powtórzeń, aż zaczniesz czuć, że Twoje łopatki są na swoim miejscu

MH 11/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij