[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Pompki marynarskie, czyli pompki z klaskaniem

Różnica między standardową pompką a jej wersją marynarską jest mniej więcej taka jak między masłem a masłem orzechowym. Czyli wiadomo, która lepsza.  

pompki marynarskie fot. Rodale Images
Ta druga jest przy okazji również bardziej wymagająca, ale tylko w tym pozytywnym sensie – po prostu musisz bardziej się postarać. Sprawdź, jak wiele pompek marynarskich jesteś w stanie zrobić. 

Pompki marynarskie - test

Przyjmij pozycję do pompki, ręce rozstawiając trochę szerzej niż na szerokość barków, stopy razem. Zginając ręce w łokciach, obniż pozycję, aż Twoja klatka znajdzie się tuż nad podłogą. Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym wyprostuj ręce na tyle dynamicznym ruchem, by w powietrzu klasnąć dłońmi. Wyląduj na lekko ugiętych rękach.

REKLAMA

Popraw rezultat

Rób pompki marynarskie, dłonie opierając na podwyższeniu (zmniejszasz wówczas ciężar, z którym muszą poradzić sobie Twoje mięśnie). Stopniowo zmniejszaj wysokość podwyższenia, aż dojdziesz do płaskiej podłogi. Rób jak najwięcej powtórzeń w 5 seriach.

Odpoczywaj 60 sekund między seriami. Test ponawiaj po każdym treningowym tygodniu. Aha, tą wersją pompki możesz śmiało zastąpić starą. Wyjdzie Ci to na dobre. 

Twój wynik

  • Ekspert 15 powtórzeń
  • Rekrut 10 powtórzeń
  • Nowicjusz 5 i mniej powtórzeń 

Zobacz też:

Pompka na jednej ręce

100 pompek w 6 tygodni

MH

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij