Pompki i TUT [Treningowy finisher]

Być może lekceważysz pompki, ale po pewnych modyfikacjach mogą sprawić, że Twoja klatka, barki i tricepsy będą z innej bajki. Ale uważaj  – na koniec tego finishera będziesz naprawdę wypompowany.

pompki, trening, kalistenika Men's Health

Finisher

Wykorzystując TUT (time under tension) i ćwiczenia o długiej fazie ekscentrycznej, wpompujesz w swoją klatkę, barki i tricepsy maksimum krwi. Jedno powtórzenie to opuszczanie tułowia przez 10 sekund, wyprost ramion do połowy, ponowne opuszczenie przez 5 sekund i pełny wyprost. Rób tak przez 1 minutę (4 razy), potem minutę odpoczywaj.  W sumie ćwicz przez 14 minut.

1. Początek

Ten finisher to tylko jedno ćwiczenie, ale właśnie dlatego musisz je wykonać perfekcyjnie. Zacznij od pozycji deski na wyprostowanych ramionach, stopy razem, dłonie pod barkami. Wciśnij palce w podłoże, by napiąć barki i klatkę.

2. Połowa drogi

Trzymając napięte core i palce, obniż tułów, wykonując tę fazę ćwiczenia przez 10 sekund. Trzymaj łokcie przy tułowiu, by mocniej zaangażować tricepsy. Wyprostuj ręce, ale tylko do połowy, i zatrzymaj na moment ruch.

3. Końcowe odliczanie

Obniż tułów, ale tym razem niech trwa to 5 sekund. Zaczniesz czuć, jak palą Cię mięśnie, mimo to nie pogarszaj techniki. Napnij pośladki i całkowicie wyprostuj ramiona. Jeszcze trzy takie pompki i pierwszą serią masz za sobą.

Zobacz również:
REKLAMA