Pompki: drobne modyfikacje, maksimum efektów

Każda pompka zbliża Cię do lepszej formy. Przyspiesz ten proces, dokonując trzech prostych zmian w swoim treningu klatki piersiowej. Z mięśniami jak z kobietami - nie lubią nudy. Zaskocz je czymś innym niż wyciskanie sztangi i ciesz się z efektów.

pompki na piłce lekarskiego fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
Nie tylko na plażę

REKLAMA

To wciąż najlepsze ćwiczenie, jakie człowiek wymyślił. Co nie zmienia faktu, że można je poprawić, prawda? Wystarczy, że zrezygnujesz ze stabilnego oparcia na podłodze, by tym prostym ćwiczeniem poprawić swoją ogólną sprawność.

Dynamiczne pompki na piłkach lekarskich zwiększą Twoją siłę eksplozywną, piłka szwajcarska zadba z kolei o mięśnie stabilizujące korpus, a hantle i wymuszony przez specyficzny chwyt ruch łokci jeszcze mocniej zaangażują do wysiłku klatkę.

Droga do celu

Wykonuj te 3 ćwiczenia jedno po drugim, odpoczywając między nimi 90 sekund, aż zrobisz łącznie 12 serii. Rób po 12 powtórzeń w serii. 

REKLAMA

REKLAMA

pompki Rodale Images
fot. Rodale Images
1. Pompki na piłkach lekarskich

REKLAMA

Przyjmij pozycję do pompki, ręce opierając na dwóch piłkach lekarskich. Zrób pompkę, starając się łokcie prowadzić jak najbliżej korpusu. Dynamicznym ruchem wróć do pozycji startowej. Napnij mocno korpus, by łatwiej kontrolować ruch.

REKLAMA

pompki Rodale Images
fot. Rodale Images
2. Pompki na hantlach

REKLAMA

Złap hantle podchwytem i opierając się na nich, przyjmij pozycję jak do standardowej pompki. Prowadząc łokcie jak najbliżej korpusu, opuść się najniżej, jak to możliwe. Dynamicznym ruchem wróć do startu.

REKLAMA

REKLAMA

pompki Rodale Images
fot. Rodale Images
3. Pompki na piłce szwajcarskiej

REKLAMA

Oprzyj się na piłce szwajcarskiej otwartymi dłońmi, przyjmując pozycję do pompki. Uginając ręce w łokciach, wykonaj pompkę. Zatrzymaj na chwilę ruch, po czym bardzo powoli wróć do pozycji startowej.

MH 01/12

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA