Pływanie: zbuduj formę godną olimpijczyka

Woda stawia opór 1000 razy większy niż powietrze, co czyni ją środowiskiem doskonałym do spalania tłuszczu. To dlatego, pływacy mają tak świetnie wyrzeźbione sylwetki. Porzuć zamiłowanie do lądu na rzecz wody, a spalisz nie tylko tłuszcz, ale zbudujesz też mięśnie i poprawisz kondycję.

S. Pytel 2014/shutterstock.com
fot. S. Pytel 2014/shutterstock.com

Wygraj zakład z Archimedesem

Zacznij trenować według tego programu, a szybko przekonasz się, że w wodzie też można się spocić. I stracisz 5 cm w pasie. 

1. Tydzień: 1 

Treningi: 2 

Baseny: 20

Styl: kraul, grzbietowy

2. Tydzień: 2

Treningi: 3

Baseny: 30

Styl: kraul, grzbietowy

3. Tydzień: 3 

Treningi: 4

Baseny: 40

Styl: kraul, delfin

4. Tydzień: 4

Treningi: 6

Baseny: 50

Styl: kraul, delfin 

 

Pływanie, trening pływacki shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Sylwetka V-mana

Pływanie to dla Ciebie za mało? Jeżeli dążysz do obręczny barkowej szerokiej jak u pływaka, wykonuj poniższe ćwiczenia jedno po drugim, odpoczywając 60 s między nimi. Zrób łącznie 5 takich obwodów. Trenuj 3 razy w tygodniu, a już po miesiącu zamienisz rozmiar M na L.

1. Wyrzut piłki w tył

5-kilogramową piłkę trzymaj w wyprostowanych rękach na wysokości oczu. Wyrzuć ją za siebie i klaśnij w dłonie. Poproś kumpla, by odrzucił Ci piłkę, po czym zrób kolejne powtórzenie.

Zrób 2 serie po 8 powtórzeń.

2. Podciąganie nachwytem

Załóż specjalny pas z obciążeniem albo chwyć stopami hantlę. Złap drążek nachwytem szerszym niż na szerokość barków i podciągnij się, aż klatką dotkniesz drążka. Wróć powoli do startu.

Zrób 3 serie po 8 powtórzeń.

3. Przysiad ze sztangą

Zdejmij ciężką sztangę ze stojaków (80-90% 1 Cmax) i oprzyj ją na górze pleców. Zrób przysiad, aż Twoje uda będą równolegle do podłoża. Zatrzymaj na chwilę ruch, po czym wróć do pozycji startowej.

Zrób 2 serie po 5 powtórzeń. 

MH 08/12

 

Zobacz również:
REKLAMA