[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Pływanie - 5 zdrowotnych korzyści

Do tej pory jakoś nie mogłeś się przekonać do regularnych wizyt na basenie? Damy Ci ku temu kilka dobrych powodów.

Pływanie

Wzmacnia układ krążenia

Mniejsze ryzyko zawału aż o 26%. Dokładnie tyle dobrego Twojemu sercu daje pokonywanie kolejnych długości basenu. Do takich wniosków doszli uczeni z Finlandii, którzy w ciągu 19 lat przebadali 47 721 osób. Chyba nie ma mowy o pomyłce, prawda? Żeby jednak skutecznie wzmocnić układ krążenia, musisz pływać 3 razy w tygodniu po 60 minut.

Poprawia wentylację

Chodzenie na basen znacząco zwiększa VO2max, czyli Twój pułap tlenowy – parametr, który pokazuje, jakie ilości tlenu mogą przerobić Twoje płuca. U pływaków zwiększa się on aż o 11%. Dla porównania – po 10 tygodniach biegania na bieżni VO2max zwiększa się o 1,5%.

REKLAMA

Reguluje cholesterol

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Toledo wykazały, że częsty kontakt z wodą pozwoli Ci utrzymać cholesterol na właściwym poziomie. I to oba jego rodzaje. Pływanie zwiększa bowiem ilość „dobrego” cholesterolu HDL i utrzymuje w normie poziom „złego” cholesterolu LDL.

Przeczytaj też: Nauka pływania kraulem

Poprawia humor

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Nowy Jork potwierdziły, że osoby regularnie pływające na basenie rzadziej mają depresję, wpadają w złość czy odczuwają niepokój. Wygląda na to, że problemy po nich po prostu spływają.

Poszerza plecy

Półroczny trening w wodzie sprawi, że Twoje plecy zaczną przypominać kształtem literę V. A taki wygląd, co potwierdzi każdy seksuolog, jest magnesem na kobiety. Może to być związane z ich oceną możliwości spłodzenia potomstwa: jeśli masz sylwetkę pływaka, to są spore szanse, że Twoje plemniki bez problemu dopłyną do celu.  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij