[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Płyń jak torpeda

Pływanie to idealny sport na zrzucenie tłuszczu i wyrzeźbienie mięśni. Szczególnie kraul bardzo szybko poprawia Twoją kondycję, budując jednocześnie muskulaturę. Jest jeden warunek - trzeba pływać poprawnie technicznie, a nie tylko młócić wodę, robiąc wokół siebie fontannę. Oto cztery patenty na przemianę Twojego stylu i sylwetki na torpedową.

fot. © Schmid Christophe 2008/shutterstock.com
Twój plan

Wykonuj poniższe ćwiczenia po rozgrzewce. Pomiędzy nimi przepłyń spokojnie 100 m.

 1.


Weź głeboki oddech

Błąd: Podnosisz przy oddychaniu głowę, przez co Twoje ciało przestaje tworzyć linię prostą.

Korekta: Wyobraź sobie, że Twój kręgosłup razem z głową to jedna, sztywna oś. Trzymaj głowę w linii, patrząc na dół. Pracuj ramionami i przechylaj głowę tylko na bok, kiedy jedno ramię jest nad wodą.

Ćwiczenie: KORKOCIĄG. Płyń trzy ruchy ramion bez brania oddechu. Potem przewróć się na plecy. Zrób znowu trzy ruchy ramionami i ponownie wróć do kraula. Zmieniaj strony, w które się obracasz. Zrób 10 powtórzeń po 25 metrów, odpoczywając po każdym basenie 10 sekund.

REKLAMA
 2.

Wykorzystaj korpus

Błąd: Pracujesz nogami, kopiąc wodę "z kolan". Tracisz przez to balans ciała i szybko męczą się mięśnie ud.

Korekta: Zaczynaj ruch nogami z bioder. Niewielkie ruchy nogami są bardziej efektywne niż mocne kopanie stopami, które nie wykorzystuje siły bioder. Kolana powinny zginać się niewiele.

Ćwiczenie: SPRINT W PŁETWACH. Ubierz płetwy. Połóż się na plecach. Ramiona wyciągnij mocno nad głową, a bicepsy przyciśnij do uszu. Płyń na plecach, pracując tylko nogami. Zrób 10 serii po 50 metrów. Odpoczywaj pomiędzy nimi po trzydzieści sekund.

 3.


Pracuj ramionami

Błąd: Pływasz, odpychając się w wodzie głównie powierzchnią dłoni, a nie przedramion.

Korekta: Postaraj się, by dłoń, nadgarstek i przedramię były zakotwiczone w całość. Wyobraź sobie, że przetaczasz się na piłce do ćwiczeń na przedramionach. Nie pozwól, by łokieć był za bardzo z przodu albo niżej niż dłoń.

Ćwiczenie: PŁYWANIE NA PIĘŚCIACH. Pływaj kraulem, ale dłonie zaciśnij w pięści. Zmusi Cię to do odpychania się od wody przedramionami. Zrób 4 odległości po 50 metrów. Po każdej z nich odpocznij 15 sekund. Potem zrób 6 x 50 metrów z otwartymi dłońmi.

 4.


Włącz torpedę

Błąd: Pokonujesz kolejne długości basenów, traktując pływanie jedynie jak lekki trucht.

Korekta: Zawodowcy pływają ze stałym przyspieszeniem. Zaczynają od spokojnego tempa, ale kończą prawie sprintem. Pozwala to poprawić kondycję i efektywność pływania.

Ćwiczenie: PŁYWANIE NA LICZENIE. Pływaj, starając się zmniejszyć z każdym basenem ilość ruchów ramion, jaką musisz wykonać, by pokonać dany dystans. Zrób 5 serii po 100 metrów. Pierwsze 25 metrów spokojnie, drugie na 50%, trzecie - na 75%, a czwarte prawie na maksa.

MH 06/2008

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij