[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Plan treningowy na półmaraton: dołącz do elity

Zbliża się wielki bieg? Oprócz treningów na trasie, idź na siłkę!

biegacze maraton fot. Shutterstock
Włoscy naukowcy odkryli, że biegacze trenujący siłowo dwa razy w tygodniu zwiększali swój VO2 max o 6%. Drobna różnica, ale te kilka procent niweluje ryzyko kontuzji (szczególnie podczas biegów długodystansowych) i pomaga poprawiać osiągi. Jeśli zamierzasz wybiec na dłuższą trasę i powalczyć o życiówkę, wspomóż się sztangą.

Plan na półmaraton

REKLAMA

Pierwsze podejście - 14 dni

Zacznij o tej samej godzinie, o której rozpocznie się bieg właściwy. Nie musisz od razu przebiec całości – to pierwszy krok.

Nawodnienie - 7 dni

Zaserwuj sobie prawidłowe nawodnienie – pij 60 ml wody na każdy kilogram masy Twojego ciała dziennie.

Załaduj węgle - 2 godz.

Zjedz gram węglowodanów na każdy kg masy ciała. Wg naukowców z Minnesoty pomoże to debiutantom ukończyć bieg.

Podczas biegu

Znajdź wdzięczny widok - 2-6 km

Biegnij za dziewczyną – najlepiej atrakcyjną – która trzyma niezłe tempo, Badania pokazują, że to pomaga. Jesteśmy za.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij