Olimpijska forma: plan treningowy Szymona Kołeckiego

Kiedy Szymon Kołecki przygotowuje  się do zawodów, robi to tylko z myślą o zwycięstwie. Twierdzi, że drugie miejsce - nawet na igrzyskach - to porażka. Poznaj jego plan treningowy, by zwiększyć szanse na swoje osobiste zwycięstwo: muskularną sylwetkę i supersiłę.

Andrzej Tyszko
Dla Szymona Kołeckiego rywalizacja ma sens tylko wtedy, kiedy walczy się o zwycięstwo. I zawsze trenuje tak, aby w tej walce być faworytem. (fot. Andrzej Tyszko)
6. Wyciskanie zza głowy z przysiadem

REKLAMA

Weź sztangę na barki, za głową. Ustaw stopy szerzej niż biodra. Trzymaj plecy proste, nie pochylaj głowy. Zrób przysiad, wyciskając jednocześnie sztangę w górę. Wróć do pozycji startowej.

Ważne: To ćwiczenie wykonuj z mniejszym obciążeniem, ale z większą szybkością.

Miros
rys. Mirosław Łuckoś

7. Skoki na skrzynię

Stań przed podwyższeniem (jakieś 30-40 cm). Dynamicznie wybijając się z obu nóg, wskocz na podwyższenie. Zeskocz do tyłu i od razu postaraj się wskoczyć ponownie. Jeśli masz takie możliwości, możesz wykonywać przeskoki przez płotki.

Ważne: Staraj się, by czas od momentu wylądowania do kolejnego wyskoku był jak najkrótszy.

Miros
rys. Mirosław Łuckoś

 

8. Brzuszki na ławce skośnej

Połóż się na ławce skośnej głową w dół. Zapleć ręce za głową i napinając mięśnie brzucha, przybliż klatkę do bioder. Wróć do leżenia i całkowicie rozluźnij brzuch przed następnym powtórzeniem.

Ważne: Ruch unoszenia i opuszczania tułowia powinien być długi, nawet do 4 sekund.

Miros
rys. Mirosław Łuckoś

 

MH 07-08/2008

1 ... 2 3 4
STRONA 4 z 4
Zobacz również:
Witamina D często przedstawiana jest jako suplement kluczowy dla osób trenujących. Czy tak jest w rzeczywistości? Zapytaliśmy eksperta. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA