[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Odchudzanie bez utraty mięśni

Opadająca wskazówka na wadze niekoniecznie przybliża Cię do wymarzonej sylwetki. Dlatego wypróbuj lepiej alternatywne podejście do odchudzania.

Odchudzanie bez utraty mięśni Odchudzanie nie musi polegać na obserwowaniu utraty tak ciężko wypracowanych mięśni - są inne drogi.
Tradycyjne podejście można podsumować krótko: mniej jedz i więcej się ruszaj. Pierwsze wywoła deficyt kaloroczny, a drugie spali tkankę tłuszczową. I wskazówka na wadze poleci w dół. Owszem, przyznajemy, że jeśli będziesz w tym podejściu konsekwentny, to tak właśnie się stanie. Pozwolimy sobie jednak zwrócić uwagę, że chyba nie to jest celem. 

Duża część spadku będzie wynikać bowiem z utraty wody i masy mięśniowej, a nie tłuszczu, czyli będziesz ważył mniej, ale zawartość tkanki tłuszczowej wcale nie musi bardzo spaść. A chodzi przecież nie o to, żeby cieszyć się z coraz niższych liczb na wadze, tylko ze sprawnego, silnego ciała, które pozwoli uprawiać ulubione sporty. Dlatego proponujemy inne podejście.

REKLAMA

Nie skupiaj się na treningu kardio, podczas którego spalamy głównie nie tkankę tłuszczową, tylko trójglicerydy wewnątrzmięśniowe, a na dodatek pobudzamy produkcję hormonu stresu, kortyzolu. Zamiast niego postaw na tabatę (4-minutowy trening metaboliczny), HIIT lub ciężkie ćwiczenia wielostawowe (przysiady, wykroki, martwy ciąg, swingi z kettlebellem) i podnieś przez to EPOC, czyli zwiększoną powysiłkową konsumpcję tlenu.

Dzięki temu zjawisku po treningu będziesz spalał więcej nawet przez 72 h. Krótkie i maksymalnie intensywne treningi pobudzą wzrost mięśni, a także usprawnią wrażliwość insulinową tkanek, dzięki czemu węglowodany jedzone po treningu uzupełnią glikogen, zamiast zwiększać magazyny tłuszczu.

Tak, ta koncepcja zakłada bowiem, że musisz jeść, deficyt kaloryczny oznacza bowiem ograniczenie wzrostu mięśni i niedobór glikogenu, czyli brak energii do treningu. A kiedy masa mięśniowa zacznie rosnąć, będziesz mógł cieszyć się z przyspieszenia metabolizmu spoczynkowego.

Mięśnie spalają bowiem więcej kalorii niż tłuszczu nie tylko w ciągu dnia, ale także gdy regenerują się po treningu. W efekcie z czasem zbudujesz ciało, które będzie wyglądać dobrze w T-shircie, a nie pod grubą warstwą ubrań. 

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij