[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Nowa szkoła budowania mięśni

Profesor Vincent Caiozzo opracował dla NASA rewolucyjną metodę budowania mięśni, którą wykorzystują amerykańscy kosmonauci. Sprawdź, jak zaskakujące wyniki jego badań mogą pomóc również Tobie wypracować lepszą sylwetkę w krótszym czasie.

fot. Beth Bishoff
Zobacz także: Trening na masę z laboratorium NASA, czyli program treningowy ułożony według zasad opisanych w tym artykule.


Jadłeś już obiad? - naukowiec pyta naszego kolegę Adama Campbella, zapinając go w uprząż Kosmicznej Karuzeli. Nie było to jednak zaproszenie; pragnie on być tylko dobrze poinformowany. Pyta, ponieważ Adam będzie się kręcił z przyspieszeniem trzykrotnie większym od ziemskiego w hipergrawitacyjnej siłowni, prototypie zaprojektowanym dla stacji na Marsie.

Dla zobrazowania - wyobraź sobie robienie przysiadów na maszynie z jedną, ogromną różnicą: zarówno maszyna, jak i Ty obracacie się w poziomie dookoła stalowego słupa z prędkością ponad 40 obrotów na minutę. "Wszystko będzie dobrze, ale cokolwiek będzie się działo, nie patrz na boki" - ostrzega Adama. Nie trzeba pytać, dlaczego.

REKLAMA

Vincent Caiozzo nie jest szalonym naukowcem. Jest profesorem ortopedii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvane. Finansowane przez NASA urządzenie stanowi szczytowe osiągnięcie jego kariery naukowej. Ćwiczenie w kosmicznej karuzeli daje efekt podobny do zawieszenia sztangi na każdym atomie Twojego ciała. Tylko że prof. Caiozzo nie chodzi o pomoc w budowaniu większych bicepsów. Jego celem jest znalezienie lepszych sposobów na atrofię mięśni związaną z wiekiem, chorobą nowotworową, uszkodzeniami rdzenia kręgowego oraz podróżami międzyplanetarnymi.

Ale wyniki tych badań mogą przydać się również tym, którzy po prostu chcą wyglądać lepiej na plaży. Zrozumienie biologii mięśni pozwoli Ci zbudować mięśnie szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Odkąd Alwyn Cosgrove otworzył swoją siłownię Results Fitness, prowadzi szczegółowy zapis każdej sesji treningowej, która tam się odbywa. W efekcie klub stanowi prawdziwe mięśniowe laboratorium z klientami w roli królików doświadczalnych. "XIX-wieczny biolog angielski Thomas Huxley powiedział kiedyś, że nauka to nic więcej jak zorganizowany zdrowy rozsądek. I taki jest też mój trening" - mówi Cosgrove.

Końcowe wyniki tych badań nad optymalnym planem budowania mięśni są nie tylko sprawdzone w siłowni, lecz również potwierdzone naukowo. A ponieważ niszczą całkowicie 40-letnie kulturystyczne dogmaty, zaskoczą pewnie również i Ciebie.

Biologia mięśni

Upraszczając, można przedstawić ją skrótem ANO, czyli Adaptacja do Narzuconego Obciążenia. Mięsień, który kurczy się przeciwko dużemu oporowi, adoptuje się do niego, stając się większym i silniejszym. Podobnie gdy zmuszany jest do pracy przez długie okresy czasu, staje się bardziej odporny na zmęczenie. Ta adaptacja pojawia się, aby zredukować stres dla organizmu, dlatego możemy wykonywać codzienne czynności - jak wchodzenie po schodach i podnoszenie lekkich przedmiotów - z minimalnym wysiłkiem.

1 2 3 ... 5
STRONA 1 z 5

Komentarze

 (20)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij