[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Navy SEALs: trening rekruta

Dobry wygląd w lustrze to tylko efekt uboczny treningu. Jego celem nadrzędnym jest po prostu sprawność, która pozwala Ci poradzić sobie w każdych warunkach. Tak myślą komandosi z Navy SEALs. Chcesz się z nimi spierać?

seals fot. Cheryl Casey, 2015, shutterstock.com
Powtórzenia i interwały

Ćwiczenia oznaczone literą „A” wykonuj na powtórzenia – rób po 15 ruchów na obie ręce (łącznie 30). Litera „B” to czasówki – w ciągu 60 sekund rób jak najwięcej powtórzeń, pamiętając o tym, by po 30 s zamienić strony. Spójrz obok, by dowiedzieć się, jak połączyć to w kompletny trening.

Twój trening

Ćwiczenia oznaczone tą samą cyfrą połącz w superserie (1A i 1B oraz 2A i 2B). Wykonuj je jedno po drugim, odpoczywając 30 s po zakończeniu drugiego ruchu w parze. Dopiero gdy zrobisz 4 superserie pierwszej pary, przejdź do drugiej.

REKLAMA

trening rekruta SEALs rys. +ISM
1A. Rwanie hantli

Stań prosto, hantlę trzymając w lewej ręce. Zrób przysiad, aż Twoje uda znajdą się w pozycji równoległej do podłoża.

Hantlę zatrzymaj tuż nad nim. Wstań, jednocześnie podciągając hantlę wzdłuż tułowia, a gdy znajdzie się na wysokości barku, zrotuj przedramię i wyrwij ją nad głowę.

Zrób po 15 powtórzeń na obie ręce.

trening rekruta SEALs rys. +ISM
1B. Skoki z piłką jednonóż

Stań na prawej nodze, lewą ugnij w kolanie za siebie. Piłkę lekarską (5 kg) trzymaj przed sobą w ugiętych w łokciach rękach.

Ugnij delikatnie prawe kolano, po czym skocz w lewo najdalej, jak tylko dasz radę. Wyląduj na lekko ugiętej nodze, by zamortyzować siły działające na stawy. Skocz do miejsca startu. Po 30 sekundach zamień nogi.

To jedna seria.

trening rekruta SEALs rys. +ISM
2A. Wyciskanie boksera

Jeden koniec gryfu (20 kg) zablokuj w rogu pomieszczenia albo o drabinkę, a drugi złap lewą ręką ugiętą w łokciu.

Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Obniż pozycję do półprzysiadu, po czym płynnym ruchem wstań i wyciśnij ciężar do góry i przed siebie, dając prowadzić się gryfowi.

Po 15 powtórzeniach zamień ręce.

trening rekruta SEALs rys. +ISM
2B. Podciąganie z TRX-em

Złap mocno prawą ręką oba uchwyty lin TRX. Utrzymując ciało w linii prostej, odchyl się mocno do tyłu.

Stopy ustaw płasko na podłożu albo oprzyj się jedynie piętami. Nie pozwól opadać biodrom. Dynamicznym ruchem podciągnij się do uchwytu. Powoli wróć do startu.

Po 30 sekundach zamień ręce.

Z małą pomocą

Jeśli danego ćwiczenia wcześniej nie robiłeś, poproś instruktora o pomoc. Pierwsze próby rób zawsze bez dodatkowego obciążenia

Wykorzystaj zasady, na których oparliśmy powyższy trening, i rozpisz własny. Przetestuj go (sprawdź, czy daje naprawdę solidny wycisk, po którym przychodzą wymierne efekty), a następnie podziel się nim z nami i naszymi czytelnikami na menshealth.pl/forum albo na naszym profilu na Facebooku.

Aby dowiedzieć się, jakim trudom w codziennej pracy muszą sprostać żołnierze sił specjalnych, sprawdź Komandos: umysł wojownika.

MH 09/14

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij