Napięcie mięśniowe podczas treningu: zmień tempo ćwiczeń [Wideo]

Dłużej napinaj mięśnie, a one szybciej będą rosły. Twój trening nie może być szybki albo wolny. Powinien składać się z obu tych cech.

napięcie mięśniowe fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Ten krótki program złożony z 3 ćwiczeń zakłada, że przed finalną fazą pokonywania ciężaru zatrzymujesz ruch na 4 sekundy, co zwiększa obciążenie mięśni i dodaje im masy. Na pierwszych dwóch zrób 4-sekundowe przerwy w ruchu, w momencie największego napięcia mięśni. Wykonuj je jedno po drugim, bez przerw, jako obwód. Jeden obwód powinien Ci zająć nie więcej niż 4 minuty.

REKLAMA

Twój plan

Rób ćwiczenia jedno po drugim, bez przerwy. Zrób 2-3 obwody.

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

 

1. Wykroki z sandbagiem

Z sandbagiem opartym na górze pleców (trzymaj mocno uchwyty) stań w lekkim rozkroku. Zrób wykrok prawą nogą, aż udo będzie równoległe do podłoża. Kolano lewej nogi zatrzymaj tuż nad podłogą. Zatrzymaj ruch na sekundę lub dłużej. Wróć do startu, powtórz ruch na drugą stronę. To jedna repeta. Rób je przez 60 sekund.

REKLAMA

 

REKLAMA

{% video id=9542 align=left x=740 y=0 %}

 

REKLAMA

2. Pompka

Przyjmij pozycję jak do klasycznej pompki. Obniż pozycję i gdy klatka piersiowa jest przy podłożu, zatrzymaj ruch na 4 sekundy, a potem bardzo dynamicznie wyprostuj ramiona. Ciało trzymaj w linii prostej. Zrób tyle powtórzeń, ile się da w ciągu 60 sekund.

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

3. Wiosłowanie

Stań w lekkim rozkroku, trzymając hantle przed sobą. Zegnij się w biodrach. Trzymając proste plecy, przyciągnij ciężarki do klatki piersiowej, a potem opuść ku ziemi, odwodząc łokcie na boki. Wykonuj wolne, kontrolowane powtórzenia przez 60 sekund.

Ciężko Ci uzyskać stałe napięcie mięśni grzbietu? Wypróbuj wiosłowanie z gumami oporowymi.

Zobacz również:
REKLAMA