[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Napięcie mięśniowe podczas treningu: zmień tempo ćwiczeń [Wideo]

Dłużej napinaj mięśnie, a one szybciej będą rosły. Twój trening nie może być szybki albo wolny. Powinien składać się z obu tych cech.

napięcie mięśniowe fot. Shutterstock
Ten krótki program złożony z 3 ćwiczeń zakłada, że przed finalną fazą pokonywania ciężaru zatrzymujesz ruch na 4 sekundy, co zwiększa obciążenie mięśni i dodaje im masy. Na pierwszych dwóch zrób 4-sekundowe przerwy w ruchu, w momencie największego napięcia mięśni. Wykonuj je jedno po drugim, bez przerw, jako obwód. Jeden obwód powinien Ci zająć nie więcej niż 4 minuty.

Twój plan

Rób ćwiczenia jedno po drugim, bez przerwy. Zrób 2-3 obwody.

REKLAMA

REKLAMA

 

 

1. Wykroki z sandbagiem

Z sandbagiem opartym na górze pleców (trzymaj mocno uchwyty) stań w lekkim rozkroku. Zrób wykrok prawą nogą, aż udo będzie równoległe do podłoża. Kolano lewej nogi zatrzymaj tuż nad podłogą. Zatrzymaj ruch na sekundę lub dłużej. Wróć do startu, powtórz ruch na drugą stronę. To jedna repeta. Rób je przez 60 sekund.

REKLAMA

 

{% video id=9542 align=left x=740 y=0 %}

 

2. Pompka

Przyjmij pozycję jak do klasycznej pompki. Obniż pozycję i gdy klatka piersiowa jest przy podłożu, zatrzymaj ruch na 4 sekundy, a potem bardzo dynamicznie wyprostuj ramiona. Ciało trzymaj w linii prostej. Zrób tyle powtórzeń, ile się da w ciągu 60 sekund.

REKLAMA

REKLAMA

 

 

3. Wiosłowanie

Stań w lekkim rozkroku, trzymając hantle przed sobą. Zegnij się w biodrach. Trzymając proste plecy, przyciągnij ciężarki do klatki piersiowej, a potem opuść ku ziemi, odwodząc łokcie na boki. Wykonuj wolne, kontrolowane powtórzenia przez 60 sekund.

Ciężko Ci uzyskać stałe napięcie mięśni grzbietu? Wypróbuj wiosłowanie z gumami oporowymi.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij