[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.3

Najlepsze ćwiczenia na biceps

Biceps to wizytówka każdego wysportowanego mężczyzny. Jest to także mięsień, który faceci ćwiczą najczęściej. Oto 6 wariantów ćwiczeń będących alternatywą dla klasycznego uginania ramion ze sztangą, dzięki którym rękawek Twojego t-shirta już niedługo będzie pękał w szwach.

ćwicznie bicepsu, trening na biceps fot. shutterstock.com
Nie tylko modlitewnik

Masz dość łapania za łamaną sztangę od razu po wkroczeniu do siłowni? Wypróbuj nasze warianty zginania przedramion – nie tylko pożegnasz nimi męczącą rutynę, ale zwiększysz obwód ramion szybciej niż kiedykolwiek.

REKLAMA

biceps trening fot. Beth Bischoff
1. Zginanie przedramion w pozycji do pompki

Przyjmij pozycję jak do klasycznej pompki, ciężar opierając na dwóch hantlach. Zachowując równowagę, wykonaj zginanie prawego przedramienia. Wróć do pozycji startowej, po czym powtórz ruch lewą ręką. To jedno powtórzenie.

biceps trening fot. Beth Bischoff
2. Zginanie przedramienia w klęku

Uklęknij na macie i złap hantlę prawą ręką. Łokieć dociśnij do korpusu. Zacznij od trzymania hantli chwytem neutralnym. Wykonaj teraz zginanie przedramienia aż do pełnego napięcia bicepsa. Wróć do startu. Po serii zamień strony.

biceps trening fot. Beth Bischoff
3. Przeskoki ze zginaniem przedramion

Stań prosto, hantle trzymaj po bokach. Wykonaj teraz przeskok, by wylądować w półwykroku lewą nogą, jednocześnie zginając przedramiona. Wyprostuj ręce i przeskocz do wykroku lewą nogą, znów zginając przedramiona.

biceps trening fot. Beth Bischoff
4. Pajacyk ze zginaniem przedramion z taśmą

Stań prosto na taśmie do ćwiczeń, stopy złączone. Złap taśmę jak na zdjęciu. Wykonaj zginanie przedramion, po czym przejdź do rozkroku, jakbyś robił pajacyka. Wróć do pozycji startowej.

biceps trening fot. Beth Bischoff
5. Koncentryczne zginanie przedramion w przysiadzie

Weź dwie hantle i zejdź do przysiadu, aż Twoje uda będą równolegle do podłoża. Ciężar ciała przenieś na pięty, a łokcie przyciśnij do wewnętrznej strony ud.

Wykonaj zginanie przedramion, po czym wyprostuj ręce na 30 s. Możesz zginać jedno przedramię w danej chwili, by bardziej zaangażować korpus.

biceps trening fot. Beth Bischoff
6. Ekscentryczne zginanie przedramion

Wybierz hantle cięższe niż zazwyczaj. Stań lekko pochylony do przodu, nogi ugięte w kolanach. Wykonaj zginanie przedramion dynamicznym ruchem, prostując się – ten oszukany ruch przyzwyczai mięśnie do większego ciężaru.

MH 10/12

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij