[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Mięta a biegowa wytrzymałość - news MH

Jaki ma związek płyn do płukania ust z Twoim treningiem biegowym? Dosyć spory, jak wykazali naukowcy. 

Bieganie Każdy sposób jest dobry, by ulepszyć swoją kondycję i formę.
Podobno zimna wiosna to było tylko takie straszenie, bo klimat jednak się ociepla i aż strach pomyśleć, jakie upały nas czekają w najbliższych miesiącach. A przecież planowaliśmy biegać regularnie w terenie. To może jednak bieżnia w klimatyzowanej sali? Nie rezygnuj z pleneru, zastosuj tylko „system chłodzenia”.

Na ciekawe rozwiązanie wpadli naukowcy z uniwersytetu w Newcastle. Podczas eksperymentu uczestnicy mieli za zadanie przebiec pewien dystans na bieżni w pomieszczeniu, w którym temperatura wynosiła 33 stopnie C. Co dwa kilometry połowa z nich przez 5 sekund płukała usta miętowym płynem (nie przerywając biegu).

REKLAMA

Skutkiem tego był wyraźny wzrost szybkości biegu oraz niższa „subiektywnie odczuwana temperatura”. Dokładniejsze badania wykazały, że faceci płuczący usta miętowym płynem mieli we krwi wyższy poziom prolaktyny – hormonu, który wpływa na zwiększenie wytrzymałości, co oznacza, że byli gotowi na jeszcze większy wysiłek. Następnym razem, gdy będziesz wybierał się pobiegać w słoneczny dzień, weź ze sobą wodę z miętą. 

Rada MH:

Bieganie to dosyć monotonna dyscyplina. Jeśli zgubisz gdzieś swoją motywację, przeczytaj artykuł specjalistów od biegania z Runner's World i sprawdź, jakie stosują patenty, by na trasie meldować się za każdym razem z paskiem motywacji naładowanym na maksa.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij