Mięśnie klatki piersiowej: 5 patentów na wzrost

Wiemy, że nie trzeba Cię namawiać do treningu klatki. I dobrze. Oprócz zapału, warto również wyposażyć się w odpowiednią wiedzę. Wykorzystaj nasze patenty, by wskoczyć na jeszcze wyższy poziom.

Większa klata shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Górna część

Górna część klatki piersiowej jest tym, co panie lubią najbardziej. Nie tylko oglądać - dodajmy. Zwiększysz pracę znajdujących się w tym obszarze włókien mięśniowych, jeśli podczas wyciskania sztangę złapiesz podchwytem – podaje „Journal of Strength and Conditioning Research”. Po kilku takich treningach koszula będzie leżeć zdecydowanie lepiej.

ZOBACZ: Siła - najważniejszy element treningu

2. Z furią

Naukowcy z tego samego pisma dodają, że Twoim sprzymierzeńcem w walce o nowy rekord może być gniew. Zanim złapiesz za sztangę, przypomnij sobie coś, co doprowadziło Cię ostatnio do białej gorączki (im świeższe wspomnienie, tym lepiej), a zanotujesz ośmioprocentowy przypływ mocy. Postaraj się nie rzucać przy tym mięchem na lewo i prawo.

3. Imię formy to 44

Do tej pory byłeś fanem ławki płaskiej? Błąd. Podczas następnej sesji ze sztangą ustaw ławeczkę pod kątem 44 stopni – taka konfiguracja gwarantuje zaangażowanie największej ilości włókien mięśniowych. To kolejny wniosek uczonych z „The Journal of Strength and Conditioning Research”. Chyba ktoś tam nieźle wyciska...

PRZECZYTAJ: Trening siłowy - najlepszy spalacz tłuszczu

4. Stopa wzrostu

Kluczową rolę przy wyciskaniu odgrywają także Twoje… stopy. Postaraj się wbić je w podłoże - to wydatnie pomoże podczas dźwigania żelastwa i poprawi Twoje osiągi.

5. Różnorodność

Zamiast dorzucać kolejne serie czy ciężary, podczas następnego treningu postaw na różnorodność. Wykonaj po jednej serii z następujących ćwiczeń: pompki szwedzkie, rozpiętki na ławce poziomej i ściąganie linek wyciągu górnego. W ten sposób mięśnie klatki będą „atakowane” z każdej strony, co przyniesie maksymalne efekty.

 

REKLAMA