Maty treningowe i do jogi dla faceta

Porządna mata jest jak dobre buty treningowe – zapewnia komfort i wygodę. I to niezależnie od tego, czy uprawiasz jogę, pilates, aerobik czy się rozciągasz.

mata do jogi dla faceta Shutterstock.com

Wybrane do testu maty mają różną grubość, są wykonane z różnych materiałów oraz mają różne przeznaczenie. Pierwsze dwie to klasyczne maty do jogi, zaś pozycje 3. i 4. to maty multifunkcjonalne, które świetnie sprawdzą się podczas każdego rodzaju treningu. Sprawdź, która z nich pasuje do Ciebie, i ruszaj trenować jak panisko!

ZOBACZ TEŻ: Joga dla faceta - poznaj swoje ciało

Maty do jogi i treningoweMax Pflegel/MPP

01. KIMJALY – Decathlon

CENA: 249 zł

Mata jest dość masywna, bo waży 2 kg, ale w żaden sposób nie przeszkadza to podczas noszenia jej na zajęcia. Wyposażono ją zresztą w uchwyt na ramię. Dzięki dodatkowi kauczuku kapitalnie sprawdzała się przy bardziej dynamicznych gatunkach jogi, nawet biorąc pod uwage fakt, że dość obficie się pocę. Choć ma tylko 4 mm grubości, odczuwałem pełny konfort, nic mnie nie uwierało. Świetny wybór do domu i na zajęcia. Mój jogowy faworyt.

OCENA TESTERA 26/30

 • Design 10/10
 • Funkcjonalność 10/10
 • Cena 6/10

 

02. KIMJALY ESSENTIALS – Decathlon

CENA 49,99 ZŁ

Mata waży zaledwie 405 g! Jest dosłownie lekka jak piórko, co mogą docenić panie, które wybiorą się z nią do biura i na trening. Ma dwie gumki, które ułatwiają jej przenoszenie i przechowywanie, co się chwali. Mimo kratkowanej powierzchni sprawiała się nieco gorzej od swojej koleżanki podczas wykonywania szybszych odmian jogi, choć nadal bardzo dobrze, i nieco bardziej wyczuwałem na niej podłoże. Mimo to uważam, że przez dobry stosunek ceny do jakości to świetny wybór na początek przygody z jogą

OCENA TESTERA 25/30

 • Design 7/10
 • Funkcjonalność 8/10
 • Cena 10/10

 

Maty do jogi i treningoweMax Pflegel/MPP

03. MATA ANTYPOŚLIZGOWA 6 mm – 4F

CENA: 79,99 zł

Mata wykonana jest z termoplastycznej pianki EVA, która ma właściwości termoizolacyjne i antypoślizgowe. Wykorzystuje się ją nawet w puzzlach podłogowych w siłowniach, a to już sporo mówi. Jest bardzo wygodna i stabilna. Można wykonywać na niej przeróżne ekwilibrystyczne akrobacje, a powłoka antypoślizgowa nadal spełnia swoją funkcję. Zimna posadzka rano też nie była mi straszna.

Dzięki uchwytom jest wygodna w transporcie i da się ją wcisnąć w każdy kąt. Plusik za ciekawy design, ale to norma w przypadku 4F.

OCENA TESTERA 26/30

 • Design 9/10
 • Funkcjonalność 9/10
 • Cena 8/10

04. MATA ANTYPOŚLIZGOWA 12 MM – 4F

CENA: 69,99 ZŁ

Najgrubsza z mat, przeznaczona w zasadzie do użytku na twardych podłogach klubów fitness, od których świetnie izoluje. Dzięki swoim 13 milimetrom idealnie sprawdzi się podczas naprawdę szalonych treningów. Mata również jest wykonana z pianki EVA, którą, o czym jeszcze nie wspominałem, łatwo się czyści, co ważne w przypadku produktów treningowych.

Dwie obramowane metalem dziurki umożliwiają przechowywanie maty na ścianie. Niektórym może przeszkadzać długość 120 cm.

OCENA 25/30

 • Design 8/10
 • Funkcjonalność 9/10
 • Cena 8/10

Jaką jogę wybrać?

Test mat obudził w Tobie jogina? Dobrze! Teraz tylko wybierz odpowiednią praktykę.

 1. Hot joga
  Joga uprawiana w specjalnie ogrzewanych pomieszczeniach. Ciepło pozwala lepiej się rozciągnąć i wejść w asany.
 2. Ashtanga joga
  Bardzo dynamiczna i płynna joga, w której asany wykonuje się w ściśle określonym porządku. Jest moc! Zobacz, jakie korzyści daje joga.
 3. Yin joga
  Zwana też najspokojniejszą jogą świata. Mniej tu dynamicznego ruchu, a więcej pracy statycznej. Asany trwają 3-5 minut.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Po co Ci rozciąganie?

REKLAMA