Masaż brzucha - skuteczne odchudzanie? [Shorty MH]

Czy masaż może być alternatywą dla diety odchudzające? A może warto połączyć ich siły i spalać tłuszcz jeszcze efektywniej?

masaż, odchudzanie shutterstock.com

W przypadku wszystkich naszych skrupulatnie przygotowanych planów zbijania wagi zawsze się pojawia ten sam problem – święta. Oczywistym zaleceniem byłoby wcisnąć w nasz plan jeszcze więcej ćwiczeń. Ale dla tych, którzy doszli do wniosku, że nie chcą się katować po tym męczącym roku, mamy przyjemną alternatywę.

REKLAMA

ZOBACZ: 36 patentów na odchudzanie

Proponujemy Ci masaż – tym bardziej że gabinety terapii manualnej wciąż działają. Tylko uwaga: poproś masażystę o dodanie kilku kropli olejku grejpfrutowego do olejku do masażu. Może się to niektórym wydawać zbyt subtelne, aby zasłużyć na miano certyfikowanej metody odchudzania, ale japońscy naukowcy potwierdzili korzystne działanie zapachu grejpfruta. W badaniu przeprowadzonym na gryzoniach zaobserwowali, że zapach grejpfruta aktywizuje brązowy tłuszcz w organizmie.

Tak, to ten tłuszcz, którego zadaniem nie jest magazynowanie energii, tylko jej wytwarzanie, dlatego generalnie sprzyja odchudzaniu. Ponadto stwierdzono, że składnik olejku grejpfrutowego, zwany limonenem, hamuje apetyt. Jeśli nie jesteś pewien, czy z badań na myszach można wyciągać wnioski dotyczące ludzi, mamy dla Ciebie inne dane.

PRZECZYTAJ: Odchudzanie - jak reaguje organizm?

Otóż badanie opublikowane w „Journal of the Korean Academy of Nursing” wykazało, że u osób, które zostały poddane masażowi brzucha olejkiem grejpfrutowym dwa razy dziennie przez sześć tygodni, zaobserwowano znaczne zmniejszenie tłuszczu brzusznego i obwodu w talii. Jeszcze mało? No dobra – jeśli nie chcesz umawiać się na masaż, kup sobie olejek grejpfrutowy, zmieszaj z oliwką do masażu i zróbcie sobie z partnerką wieczorną sesję SPA.  

Zobacz również:
REKLAMA