Martwy ciąg na jednej nodze

Nie pozwól, by zimowe miesiące zamroziły Twoją formę. Wystartuj w nowy rok z martwym ciągiem z gumą na jednej nodze.

Martwy ciąg na jednej nodze FOT. PHILIP HAYNES

Zima to czas, kiedy aspiracje fitnessowe często są albo zamrożone, albo szybko się rozpuszczają. Ale, jeśli czytasz MH, to wiesz, że fundamenty Twojej letniej formy najlepiej zbudować, no cóż, właśnie teraz. My za to wiemy, że karnawałowy syndrom „dnia po” i chłodne poranki mogą zniechęcić Cię do długich biegów i ciężkich przysiadów, ale istnieje ćwiczenie o niskiej intensywności, które, jeśli jest wykonywane codziennie, może zapewnić Ci dobre wyniki w 2023 roku. Wymaga zaledwie 10 kontrolowanych powtórzeń z każdej strony – nawet się nie spocisz. To ćwiczenie wzmacnia dolną część pleców i poprawia elastyczność obręczy barkowej. A ponieważ robisz je w niestabilnej pozycji, wzmacniasz też core. To też dobry test na to, ile toksyn zostało w Tobie po imprezie z poprzedniego dnia.

Martwy ciąg na jednej nodze – co zyskujesz?

  • silny core
  • odporne na kontuzje barki
  • lepsza praca mózgu
  • szansa na nową życiówkę

1. Martwy ciąg na jednej nodze – w pętli

Przygotuj się do pierwszego powtórzenia, przekładając taśmę o niskim oporze od prawej stopy do prawego barku. Skup się na punkcie na ścianie – to pomoże Ci zachować równowagę.

2. Martwy ciąg na jednej nodze – skłon

Napnij pośladki i powoli unieś prostą lewą nogę za siebie. Pochyl się do przodu, zginając się w biodrach; plecy trzymaj płasko. Prawą ręką trzymaj taśmę.

3. Martwy ciąg na jednej nodze – kolano w górę

Znajdź równowagę, a następnie powoli odwróć ruch. Angażując core, unieś lewe kolano do wysokości bioder i utrzymaj taką pozycję przez chwilę

4. Martwy ciąg na jednej nodze – kończ wysoko

Ustabilizuj pozycję, a następnie wyprostuj prawą rękę nad głową, trzymając w dłoni taśmę. Powoli wróć do pozycji wyjściowej, zakończ serię i powtórz na drugą stronę.

Zobacz również:
REKLAMA