Marsz na rękach z kołyską [Najlepsze ćwiczenia, których nie robisz]

Marsz na rękach z kołyską jest jak szwajcarski multitool:  poprawi Twoją formę i sylwetkę, niezależnie od tego, co akurat w nich szwankuje.

trening siłowy shutterstock.com

Nie trzeba Sherlocka Holmesa, by dojść do wniosku, że ćwiczenia złożone z kilku ruchów i angażujące wiele mięśni lepiej kształtują sylwetkę niż pojedyncze ćwiczenia. To oczywiste. Jeśli więc połączysz kołyskę na plecach z marszem na rękach – dwa ćwiczenia całego ciała angażujące core, a przy okazji budujące mięśnie i przyspieszające metabolizm – dostajesz narzędzie do spalania tłuszczu, którego efektywność zadziwiłaby nawet słynnego detektywa.

Możesz je wykorzystać jako miniobwód albo EMOM (every minute on the minute). Wykonaj 5 powtórzeń tej hybrydy na koniec rozgrzewki, by poprawić elastyczność i poczucie równowagi. Albo 8-10 powtórzeń, by dobić core, nogi, klatkę i barki. A jeśli będzie Ci mało, to na koniec dołóż jeszcze pompkę.

trening, trening siłowyMen's Health

1. Przysiad

W lekkim rozkroku zrób przysiad, opuszczając pośladki jak najniżej. Ręce trzymaj przed sobą. Usiądź na ziemi i zacznij kołyskę, unosząc nogi nad ziemię.

trening, trening siłowyMen's Health

2. Kołyska

Wykonaj pełną kołyskę, podciągając do głowy kolana i unosząc biodra, a potem (najlepiej bez użycia rąk) wróć do przysiadu i wstań. Jeśli jesteś w formie, to możesz teraz dodać wyskok.

3. Marsz

Zegnij się w biodrach  i dotknij dłońmi podłogi jak najbliżej stóp, a potem maszeruj na rękach, aż będziesz  w podporze przodem. Staraj się nie bujać biodrami na boki.

trening, trening siłowyMen's Health

4. Powrót

Gdy będziesz  w pozycji startowej do pompki (możesz nawet ją wykonać), wróć na rękach do pozycji wyjściowej  i wyprostuj się. Jedno powtórzenie masz za sobą.

REKLAMA