[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.6

Marcin Gortat: trening klatki piersiowej

Marcin Gortat nie bez przyczyny zyskał przydomek „Polish Hammer”. Jako center często musi się przepychać pod koszem, a do tego potrzebuje silnej klatki piersiowej. Oto ćwiczenia na klatkę piersiową wykonywane przez MG13, które już wkrótce pozwolą Ci zamienić t-shirt na rozmiar większy.

fot. Jacek Heliasz - heliasz.com
Trening Marcin Gortata

Idea jest szalenie prosta. Przymocowujesz ciężki, gruby łańcuch do sztangi. Im wyżej unosisz ciężar, tym więcej podnosisz oczek łańcucha. Narastający wysiłek zmusza mięśnie do zaangażowania maksymalnej ilości włókien mięśniowych.

Taki trening po 6 tygodniach może zwiększyć Twój rekord w wyciskaniu nawet o 15-20 procent.

Twój plan treningowy

Ćwiczenia rób w superseriach – dwa ćwiczenia połączone w pary, jedno po drugim.

REKLAMA

Marcin Gortat trening klatki rys. Mirosław Łuckoś
Zestaw 1

1. Wyciskanie sztangi z łańcuchem

Przymocuj ciężki łańcuch do sztangi, na zewnątrz nałożonych wcześniej talerzy. Połóż się na ławeczce. Złap sztangę szerokim nachwytem, dłonie ustawiając nieco szerzej niż barki.

Ściągnij sztangę ze stojaków i opuść do klatki piersiowej. Wyprostuj nad sobą ramiona,ale nie blokuj ich w łokciach. Po serii przejdź do ćwiczenia obok. W sumie 2 serie po 8 powtórzeń.

Marcin Gortat trening klatki rys. Mirosław Łuckoś
2. Wyciskanie hantli na ławce skośnej

Połóż się tyłem na ławeczce skośnej ustawionej pod kątem 30 lub 45 stopni. Trzymaj hantle nad sobą, tak by tworzyły linię nad barkami. Trzymając pośladki, plecy i głowę na ławeczce, opuść ciężarki do wysokości klatki, prowadząc łokcie szeroko na boki.

Zatrzymaj na moment ruch, a potem wyciśnij hantle do góry. Zrób w serii 10 powtórzeń. W sumie 2 takie superserie.

Marcin Gortat trening klatki rys. Mirosław Łuckoś
Zestaw 2

1. Wyciskanie sztangi z łańcuchem w leżeniu na podłodze

Zamocuj łańcuch na sztandze jak powyżej, ale tym razem sztanga powinna leżeć na podłożu. Wczołgaj się pod sztangę, aż będzie nad klatką. Możesz mieć większy ciężar, bo będziesz pracował na krótszym dystansie.

Wyciśnij sztangę do góry i bardzo powoli opuść. Zrób 12 powtórzeń i przejdź do drugiego ćwiczenia w zestawie.

Marcin Gortat trening klatki rys. Mirosław Łuckoś
2. Rozpiętki hantlami na ławeczce skośnej

Zacznij tak samo jak w drugim ćwiczeniu w zestawie pierwszym. Trzymając ramiona lekko ugięte w łokciach, odprowadź je mocno na boki. Zrób to tak daleko, jak możesz, nie odrywając pleców od ławki.

Wróć do pozycji startowej, utrzymując cały czas takie samo ugięcie ramion w łokciach. Wykonaj 12 powtórzeń, odpocznij 2-3 min i wróć do ćw. 1. Zrób 3 takie superserie.

MH 07/10      

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij