Krab z wyciskaniem – zalety
Wyprostuj się i uważaj. Współczesny tryb życia, w dużej mierze siedzący, odpowiada za miliony przypadków bolących pleców. Niestety, w fotelu czy na krześle mięśnie core’u właściwie przechodzą w stan hibernacji, a barki robią się coraz bardziej zaokrąglone. Na szczęście możesz nie czekać na pierwsze oznaki bólu i zadbać o swoje plecy i core, robiąc kraba z wyciskaniem.
W tym ćwiczeniu rzucisz prawdziwe wyzwanie swoim mięśniom stabilizującym i sprawdzisz swoją sprawność. W dodatku poprawisz ruchomość w biodrach i barkach, ale też wzmocnisz pośladki i mięśnie miednicy. Efekt uboczny tej kuracji to wyraźniejszy sześciopak.
Krab z wyciskaniem – ile serii i powtórzeń?
Wykonuj to ćwiczenie przed treningiem ze sztangą. Wtedy, oprócz efektów samego kraba, przygotujesz swoje mięśnie do wysiłku ze sztangą, tak że jego efekty będą dużo lepsze. Zrób 3 serie po 12-15 powtórzeń na stronę.
Nie sięgaj od razu po hantle. Kluczem w tym ćwiczeniu jest dobra technika, a tej nauczysz się bez dodatkowego obciążenia. I tak będzie wymagało to dużo wysiłku. I koniecznie dobrze rozgrzej barki!
Krab z wyciskaniem – jak zrobić?
1. Krab z wyciskaniem – 4 punkty

Zrób klęk podparty, kładąc ręce na hantlach. Unieś lekko kolana, by opierać się w 4 punktach: na rękach i palcach stóp. Napnij core – zabawa się zaczyna.
2. Krab z wyciskaniem – ostry skręt
Podciągnij prawy ciężarek do klatki, trzymając łokieć blisko tułowia. Płynnym ruchem kopnij prawą nogą, tak by skręcić tułów i znaleźć się w pozycji twarzą do góry.
3. Krab z wyciskaniem – 3 punkty

W tej pozycji masz tylko 3 punkty podparcia, co wymaga dużej pracy mięśni stabilizujących. Utrzymując biodra w górze, wyciśnij ciężarek nad siebie.
4. Krab z wyciskaniem – i od nowa

Zatrzymaj na moment ciężarek w górze, a potem opuść go do klatki i wróć do pozycji startowej na czworakach. Teraz wykonaj to wszystko na drugą stronę.