Kozaczok z hantlami [Najlepsze ćwiczenia, których nie robisz]

Wykop nudę z treningu, robiąc Kozaczoka z hantlami,  a przy okazji wyrzeźb brzuch  i nabierz kozackiej sprawności.  

trening z hantlami shutterstock.com

Nie patrz z politowaniem na zajęcia animal flow – nie polegają one tylko na poruszaniu się na czworaka, przodem lub tyłem, niekoniecznie w skoordynowany i pełny gracji sposób. Przyjrzyj się im, jeśli chcesz znaleźć skrót do wyrzeźbionego abs, a także sprawności i mobilności dzikiego zwierza. Wiedzieli już o tym Kozacy, tańcząc kozaczoka. Ty zmodyfukuj ich taneczne wyczyny wersją z hantlami. To ćwiczenie  wymaga dobrej techniki, koordynacji  i współpracy wielu grup mięśniowych. Wykonując je, skup się na pewnym ustawieniu rąk z hantlami na ziemi. Kompleksowość tego ćwiczenia wzmocni nie tylko Twoje mięśnie, ale też mózg, bo nauka nowych sekwencji ruchowych zwiększa efektywność pracy szarych komórek. Ten trening jest naprawdę smart.

trening siłowyMen's Health

1. Do startu...

Przyjmij pozycję na czworaka i oprzyj się rękoma na hantlach. Pięty powinny być  w górze, dokładnie pod pośladkami,  a kolana uniesione  nad ziemią.

trening siłowyMen's Health

2. Gotowy...

Unieś lewą stopę i napnij brzuch – za chwilę będziesz robić sporo rzeczy jednocześnie. Podskocz prawą nogą tam, gdzie jest prawa ręka, i unieś prawą rękę z hantlą.

trening siłowyMen's Health

3. Kop

Płynnym ruchem kopnij lewą nogą  do przodu, prowadząc ją między prawą  nogą a lewą ręką. Trzymasz równowagę? Postaraj się maksymalnie wyprostować nogę.

4. Powrót

Utrzymaj pozycję przez moment i wróć do startu, wykonując ruchy w odwrotnej kolejności. Powtórz na drugą stronę. Brzuch już pali? Kozacy nie płaczą...

Zobacz również:
REKLAMA