[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Kalistenika: forma bez wychodzenia z domu

Najlepszy treningowy sprzęt masz ciągle przy sobie. Trening z ciężarem ciała pozwoli Ci zyskać wytrzymałość i siłę oraz da solidną podstawę do budowania potężnej, umięśnionej sylwetki. Ta instrukcja pomoże Ci w pełni wykorzystać jego możliwości. 

Kalistenika fot. shutterstock.com
Bez wymówek. Ile potrzebujesz miejsca, by zrobić serię pompek? No właśnie. Nie szukaj usprawiedliwień. Pamiętaj: lepiej zrobić jedną niż żadnej.

Twój plan

Wykonaj po 50 powtórzeń każdego ćwiczenia. Jedyne przerwy, na jakie możesz sobie pozwolić podczas obwodu, to te, których potrzebujesz na przejście do następnego ruchu.

Nie musisz robić 50 powtórzeń poszczególnych ruchów naraz – możesz np. po 15 pompkach przejść do pajacyków, a następnie wrócić do pompek. Tym razem masz niemal pełną dowolność. Po zakończonym obwodzie odpocznij 60 sekund. Powtórz całość jeszcze dwukrotnie.

Na kolejnych stronach znajdziesz opisy poszczególnych ćwiczeń.

 

REKLAMA

REKLAMA

Kalistenika fot. shutterstock.com
Pompki

rys. +ISM

Przyjmij pozycję do pompki, ręce rozstawiając trochę szerzej niż na szerokość barków. Napnij mięśnie korpusu, by zapobiec opadaniu bioder. Obniż pozycję, aż klatka znajdzie się tuż nad podłożem. Dynamicznym ruchem wyprostuj ręce, by wrócić do startu. 

Wspinaczka pozioma

rys. +ISM

Przyjmij pozycję do pompki, ręce rozstawiając na szerokość barków. Przyciągnij prawe kolano w stronę klatki, po czym wróć do pozycji początkowej i powtórz ruch drugą nogą. To jedno powtórzenie. Całość wykonuj jak najszybciej. 

 

REKLAMA

Kalistenika fot. shutterstock.com
Spięcia brzucha

rys. +ISM

Połóż się tyłem na macie. Ręce spleć za głową. Nogi ugnij w kolanach i w biodrach. Inicjując ruch mięśniami brzucha, oderwij od podłoża obręcz barkową. Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym wróć do startu. 

Pajacyki

rys. +ISM

Stań prosto. Stopy razem, ręce wzdłuż tułowia. Dynamicznym ruchem rozstaw szeroko stopy, jednocześnie ręce prowadząc na boki i do góry (jak na rysunku). Wróć do pozycji początkowej. Wykonuj cały ruch tak szybko, jak tylko dasz radę. 

 

REKLAMA

REKLAMA

Kalistenika fot. shutterstock.com
Przysiady

rys. +ISM

Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Palce stóp skieruj delikatnie na zewnątrz. Ręce wyprostuj przed siebie. Wypchnij biodra w tył i zrób przysiad, aż uda znajdą się w pozycji co najmniej równoległej do podłoża. Wróć do startu. 

MH Rada Treningowa: Następnym razem standardowe pompki zamień na wersję z wybiciem, a przysiady na wyskoki z przysiadu, jeśli po zakończonym treningu wciąż masz siłę na więcej.

Dalej bez problemu i kropli potu kończysz każdą sesję? Podczas kolejnych zwiększaj ilość powtórzeń czy obwodów albo nawet rozszerz ją o kilka ćwiczeń z ciężarem własnego ciała.

Bonus: wzmocnij chwyt

Poradzisz sobie nie tylko z otwarciem słoika, ale zwiększysz też szanse na lepsze osiągi w każdym ćwiczeniu. 

rys. +ISM

Poziom I: Podskocz i złap mocno drążek nachwytem trochę szerszym niż na szerokość barków. Twój cel: Zacznij od 3 serii zwisów po 60 sekund każda. Odpoczywaj 2 minuty między seriami. 

Poziom II: Przerzuć ręcznik przez drążek. Podskocz i jedną ręką złap oba końce ręcznika, a drugą drążek (nachwytem). Twój cel: 2 serie zwisów po 60 sekund każda (na obie ręce). 2 min pauzy pomiędzy. 

Poziom 3: Złap drążek jedną ręką. Drugą pomagaj sobie utrzymać równowagę. Twój cel: 2 serie zwisów po 60 sekund każda (na obie ręce). Odpoczywaj 60 sekund między seriami. 

MH 08/2013 

 

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij