[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Jak zacząć biegać?

Oto 5 prostych i szybkich rad jak zacząć biegać, by po pierwszym treningu oszczędzić biegowym butom spektakularnego lotu przez okno. Wprowadź je w życie, a gwarantujemy, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

biegacz fot. Maridav, 2015, shutterstock.com
1. Kup odpowiednie buty do biegania

Nie bierz przykładu z Rocky'ego i postaw nie na trampki, a na buty z odpowiednią amortyzacją. Zanim postawisz na markę, którą wybiera Twój ulubiony sportowiec, poproś sprzedawcę o radę. Zaufaj mu, jeśli użyje słów „pronacja” i „supinacja”.

REKLAMA

2. Wybierz odpowiednie ubranie do biegania  

Nie pozwól na to, by Twoje przygotowania do wyjścia z domu trwały dłużej niż trening. Wybierając ciuchy, kieruj się tylko jedną zasadą – niech uszyte będą z lekkiej, oddychającej tkaniny, która nie zatrzymuje wilgoci.

3. Ustal odpowiednie tempo treningu

Zacznij od spokojnego, półgodzinnego truchtu przerywanego marszem za każdym razem, gdy dalszy bieg okazywać się będzie dla Ciebie zbyt sporym wyzwaniem. Stopniowo wydłużaj czas biegu, a skracaj marszu.

4. Słuchaj muzyki w trakcie biegania

Postaw na dynamiczne utwory, które znasz i lubisz. Naukowcy co rusz znajdują dowody na to, że taka muzyka skutecznie wspomaga nasz trening, dzięki czemu dajemy z siebie jeszcze więcej. Audiobooki zostaw sobie na inną okazję.

5. Biegaj bez bagażu

Jeśli już musisz coś ze sobą zabrać, postaw na dobrze dopasowany pas na bidon albo plecak. Nie ładuj za dużo do środka – będzie Ci się biegło bardzo niewygodnie.

MH 09/14 

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij